Magazín5 dôvodov pre obstaranie drevené pergoly

Originalita v každom spracovaní. Drevo je stále obľúbeným materiálom, ktorý nezaprie svoj prírodný pôvod. Ak je vaša záhrada bohatá na rastlinné druhy, pergola z dreva ju obohatí svojím bezkonkurenčným vzhľadom. Máme pre vás 5 dôvodov, prečo siahnuť práve po tomto riešení.

1) Tvarová stálosť

Rozmer pergoly si môžeme úplne prispôsobiť našim požiadavkám. Pri výrobe sme schopní vytvoriť prakticky ľubovoľné geometrické tvary prútov a akékoľvek prierezové rozmery a dĺžky jednotlivých dielcov.

Moderné technológie a vyššiu odolnosť voči proti vzniku trhlín udržujú tvarovú stálosť celého objektu. Odoláva ako zubu času, tak aj agresívnym látkam, vode i ohňu.
 

2) Odolnosť voči vonkajším vplyvom

Pri realizácia drevené pergoly sa využíva viacvrstvové lepené drevo s impregnáciou. Jedná sa o záruku, že konštrukcia nebude tak ľahko podliehať vonkajším vplyvom okolitého prostredia. Drevo samotné je hydroskopickými materiálom a pohlcuje tak vlhkosť zo vzduchu. Za dažďa napučiava, naopak v suchu zosychá. Vďaka tomu môže byť odolnejšie ako materiál neprírodné povahy.
 

3) Suchá montáž

Samotná montáž konštrukcia je suchá a vykonáva sa bez nutnosti stvrdnutie. To znamená, že je možné ju vykonávať za akéhokoľvek ročného obdobia. Pergolu tak zvládneme postaviť aj svojpomocne.
 

4) Šetrnosť k prírode

Pergola je vyrobená z materiálu, ktorý je plne recyklovateľný a šetrný tak k okolitej prírode. Jeho povaha navyše plne zapadá do svojho okolia. Tým sa líši od kovovej varianty. Tá vždy bude mierne odlišná od susednej zelene.
 

5) Nezabudnuteľný vzhľad

Farbu konštrukcia si môžete vybrať až z 12 odtieňov dreva. Zároveň nemusíte stavbu nevyhnutne ukotviť k stene. Vy tak môžete pergolu postaviť úplne samostatne, iba do dlažby. Vďaka tomu získa na pevnosti. Vytvoríte tak dokonalé miesto na grilovanie aj detskú herňu.

Ak navyše všetko doplníte o polykarbonátové zastrešenie, dostane sa vám obdivu od všetkých návštevníkov. Tento variant ponúka úplne funkčné a estetický dojem.

Pozrite sa na pergoly v našej ponuke a vyberte si!