Magazín5 typov ako vybrať správny typ markízy

Vonkajšia markíza je stále obľúbenejším riešením na zatienenie odpočinkových a úžitkových plôch. Jej vlastnosti chránia pred dažďom a ďalšími vplyvmi, na druhej strane moderný dizajn ozvláštni každú stavbu. Široká ponuka jednotlivých typov uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky. Ako vybrať ten správny?

Kazetové markýzy

Kazetové markízy sú navrhnuté, aby maximálne chránili látku pred poveternostnými vplyvmi. Táto stabilita je zaistená predovšetkým decentným hliníkovým kastlíkom čiže kazetou. Toto atraktívne zatienenie terás, balkónov a ďalšie exteriérových plôch vyniká svojím vzhľadom a funkčnosťou. Jednoduché ovládanie je zabezpečené kĺbovou prevodovkou alebo je k dispozícii aj elektropohon, ktorý je vhodný predovšetkým pre veľkoformátové varianty.
 

Samostatne stojaci markízy

Samonosná markíza môže byť ideálnym riešením pre zatienenie veľkých komerčných aj súkromných plôch. Jednotlivé kusy sa následne dajú spájať a vytvoriť tak objekt o veľkosti niekoľkých desiatok metrov štvorcových. Výhodou je mobilná a jednoducho zmontovateľné konštrukcie, ktorá nevyžaduje stredovej opory. Súčasťou je potom tiež kastlík na ochranu látky. 
 

Sklopné markízy

Balkóny, okná alebo terasy. Sklopné markízyuniverzálnym riešením, ktoré zaistia príjemnú klímu a prinesie optimálne množstvo denného svetla. Systém spočíva v montáži na stenu na strop, šikmo vysunutá Laďka potom zabezpečí dobrú cirkuláciu vzduchu a súčasne umožní výhľad von. Zaujimavé riešenie v sebe ponúka tzv. Fasádne markíza. Tá kombinuje výhody zvislé a výklopné varianty.
 

Zvislé markízy

Stále populárnejšie zvislé markízy sú schopné ochrániť miestnosť voči slnečným lúčom a účinne tak regulovať klímu vnútri. Zároveň je veľmi jednoduché regulovať intenzitu prenášaného svetla. Zvislá markíza je pre svoje vlastnosti vhodná pre uzavretie zimných záhrad alebo presklených striech.
 

Vyberte si z široké nabídky markýz