Magazín6 tipov ako vyriešiť okolí bazéna

Budujete bazén? Prinášame pár tipov na úpravu jeho okolia.

Budujete bazén? Prinášame pár tipov na úpravu jeho okolia.

 

1. Okolie bazéna s lemom

Ak ste si vybrali bazén na záhradu s lemom, môžete vďaka jeho konštrukcii využívať celý rad materiálov pre okolie bazéna, ktoré podsuniete pod hranu bazéna, čím vytvoríte prirodzený vzhľad. Pre okolie bazéna môžete používať drevo alebo dlažbu. Z moderných materiálov napríklad kamenný koberec či drevoplast. Pri výbere materiálu sa sústreďte na svoj vkus a tiež na finančné možnosti. Materiál by mal byť mrazuvzdorný a s možnosťou zníženia rizika pošmyknutia pri bazéne.
 

2. Okolie bazéna s posuvným zastrešením

Chcete mať zapustený bazén s posuvným zastrešením? Vybraný materiál sa bude inštalovať na dosku zo železobetónu. Následne sa nainštalujú cez vybraný materiál koľaje. Protišmykové podlahy musí byť bezpečné a zároveň musia byť v súlade s okolím. Podlaha bazéna musí byť odolná voči striedaniu teplôt, slnku, dažďu, mrazu a ďalším vplyvom. Moderné dlažba s protišmykovou úpravou je jednoduchá na montáž.
 

3. Úprava stien interiérových bazéna

Steny bazéna, ktorý máme umiestnený v zimnej záhrade, sú vystavované vysokej vlhkosti kvôli odparovaniu vody. Vyberajte si vysoko odolné materiály, napríklad exotické drevo alebo prírodný kameň.
 

4. Úprava pomocou trávnika

Medzi lacnejšie a najmenej náročné riešenia patria úprava trávnika pomocou bazéna. Nevýhodou je, že tesná blízkosť trávniku pri bazéne znečisťuje vodu. Pri častom premokrenie sa trávnik môže zmeniť v bahenných plochu. Tento problém vzniká často pri nadzemných bazénov.
 

5. Drevená terasa

Drevená terasa okolo bazéna bude vyzerať veľmi esteticky.Pokud si zaobstaráte pravé drevo, musíte ho pravidelne udržiavať. Pri výbere drevoplastu či iných kompozitných materiálov vám starosti s údržbou odpadnú.
 

6. Dlažba

Ak vydláždíte okolí bazéna, zbavíte sa starostí s trávou v bazéne, nemusíte zastrihávať rastliny. Vybrať si môžete zámkovú dlažbu, prírodný kameň, lisovaný betón, travertín, tehly, kamienky, keramickú dlažbu.