Magazín7 tipov pre ideálnu terasu

Terasa je vonkajšia časť stavby, ktorá je určená na praktickým účely. Môžete ju využívať pre posedenie s priateľmi alebo ako ďalší obytný priestor navyše.

Terasa je vonkajšia časť stavby, ktorá je určená na praktickým účely. Môžete ju využívať pre posedenie s priateľmi alebo ako ďalší obytný priestor navyše.

 


7 tipov pre vašu terasu

1. Pohrajte sa s farbami

Vaše terasa, ktorú farebne zladíte s koncepciou domu, oživia celkový vzhľad vášho bývania. Do praxe môžete uviesť termín "prijateľná gýčovitosť".
 

2. zastreší terasu

Správne vyhotovené zastrešenie terasy pomôže vytvoriť útulný priestor. Venujte voľbe zastrešenie pre terasu dostatok času. Strecha vás ochráni pred dažďom a tiež pred dažďom. Posuvné zastrešenie môžete ľubovoľne stiahnuť alebo zatiahnuť. Zaujímavá sú tiež terasové strešné okná.
 

3. Nekupujte lacné veci

Väčšina terás z lacných drevených materiálov musí byť aspoň raz za dva roky opravená či aspoň znovu natretá ochranným náterom. Taktiež všetky upevňovacie prvky bez nerezovej úpravy môžu rýchlo skorodovať. Pri výbere materiálu stavte na kvalitu.

 

4. Celoročné terasy

Terasu zvyčajne využívame len počas jari a leta. S pomocou zastrešenie a vhodného vykurovania, je možné používať terasu po celý rok. Na terasu môžete tiež priamo zabudovať krb alebo záhradný gril.
 

5. Kúpte si domáce wellness na terase

Na terasu môžete umiestniť pergolu a zastrešiť ju pomocou markíz. Rovnako na terase nesmie chýbať záhradný nábytok a veľký slnečník. Ak máte veľkú terasu, môžete na ňu umiestniť vírivku alebo saunu. Vytvorte si zo svojej terasy wellness centrum.
 

6. Zvoľte vhodné zábradlia

Zábradlie je dôležitým krokom k bezpečnosti terasy. Navyše poslúži ako dekoračný prvok. Na zábradlí je možné zavesiť kvetináče či kvetináče s obľúbenými kvetmi či bylinkami. Môžete využiť tiež široké schodisko, ak chcete terasu prepojiť so záhradou či sadom.

 

7. Nebojte sa rozmanitosti

Terasa nemusí byť len obdĺžniková. V modernej architektúre je dovolené všetko, stretnúť sa môžete s oválom, mnohouholníky aj kruhovým tvarom terasy.