MagazínAké majú výhody plechovej záhradné domčeky?

Zaobstarať si záhradný domček možno na akúkoľvek záhradu či väčšie i menšie pozemok pre uskladnenie náradia, ako šatňu na stavbu alebo pre príležitostné prespanie. Aké výhody majú plechové záhradné domčeky?

Zaobstarať si záhradný domček možno na akúkoľvek záhradu či väčšie i menšie pozemok pre uskladnenie náradia, ako šatňu na stavbu alebo pre príležitostné prespanie. Aké výhody majú plechové záhradné domčeky?
 
  • nízka obstarávacia cena
  • jednoduchá montáž
  • vysoká životnosť
  • veľký výber modelov
  • naprostá bezúdržbovosť
 

Plechové záhradné domčeky a ich delenie

Plechové záhradné domčeky sa delia do troch kategórií:

Nižšia trieda - Tieto plechové záhradné domčeky nemajú príliš valné kvalitu a sú preto veľmi lacné. Čakajte však u nich veľa nedostatkov. Sú vyrobené z veľmi tenkého plechu, vďaka ktorému je znížená životnosť domčeku a má tiež horšie stabilitu. Lacné záhradné domčeky z plechu veľmi ľahko hrdzavie.
 
Stredná trieda - tu už si vyberiete od mnohých overených výrobcov kvalitné plechové domčeky. Majú dostatočne silný materiál a dobré spracovanie. Tieto domčeky sú stabilné, často majú predĺženú záruku. Nehrozí u nich prehrdzaveniu ako u lacných domčekov najnižšej kategórie. Spravidla je použitý pozinkovaný plech. Strecha je pultová alebo sedlová.
 
Vyššia trieda - Ak chcete na svoju záhradu skutočne kvalitný materiál, chcete špičkový domček za výhodnú cenu, potom hľadajte v tejto kategórii. Precízne spracované záhradné domčeky pochádzajú od českých i zahraničných výrobcov, predovšetkým z USA.
 
Rovnako ako pri drevených, aj u plechových záhradných domčekov si dajte záležať na ich výbere. Spravidla sa používajú rýdzo účelne ako skladisko. Výhodou je bezúdržbovosť plechu. Záhradný domček možno tiež uzamknúť a chrániť tak pred zlodejmi.
 

Najčastejšími dôvodmi pre obstaranie plechového domčeku na náradie je:

  • neberieme špinavé náradie domov
  • nižšia obstarávacia cena ako budovanie garáže či pivnice
Záhradné domčeky z plechu sa predávajú ako hotové stavebnice, ktoré ľahko zmontujete za pár hodín. Používa sa žiaruvzdorný pozinkovaný plech, ktorý odoláva korózii.