MagazínAké zvoliť slnečníky?

Vonkajší slnečníky vám pomôžu tráviť príjemné chvíle na balkóne, záhrade, terase aj pri bazéne, bez vás obťažovali priame slnečné lúče. Slnko je veľmi škodlivé, slnečník vás chráni pred UV žiarením.

Vonkajší slnečníky vám pomôžu tráviť príjemné chvíle na balkóne, záhrade, terase aj pri bazéne, bez vás obťažovali priame slnečné lúče. Slnko je veľmi škodlivé, slnečník vás chráni pred UV žiarením.
 

 

Druhy slnečníkov

Malé slnečníky

Malé slnečníky sú vhodné na zakrytie menšieho priestoru, napríklad malého balkóna či detského bazénika. Rozhodne aj v tomto prípade investujte do kvalitného výrobku, ktorý vydrží niekoľko sezón. Slnečníky sú veľmi ľahké a nenáročné na manipuláciu.
 

Obrie slnečníky

Na veľkej záhrade či terase je potreba zakryť čo najväčší priestor. Namiesto dvoch veľkých môžete zaobstarať jeden obrie slnečník, ale počítajte so zložitejšou manipuláciou. Na roztvorenie a zloženie slnečníka budú potrebné dva ľudia. Počítajte s vyššou obstarávacou cenou, hodí sa napríklad aj na záhradky reštaurácií, kde hostí ochráni aj pred miernym dažďom.

 

Slnečníky nad bazén

Ak máte na záhrade bazén, celkom iste tu trávite v lete väčšiu časť dňa. Nad bazén sa nainštalujú slnečníkmi do špeciálneho otočného ramena. Slnečník potom otočíte podľa slniečka. Ochránite svoju pokožku pred spálením.
 
 

Veľké slnečníky na terasu

Na záhradu či veľkú terasu je možné zaobstarať si veľký slnečník. Hodí sa napríklad na zakrytie stola, napríklad keď chcete na terase obedovať. Slnečník je potom potrebné riadne upevniť, aby bol odolný voči vetru.
 

Požiadavky na slnečníky

Slnečníky musí splniť niekoľko požiadaviek, aby plnili svoju funkciu správne:
  • majú odolnú konštrukciu
  • sú nenáročné na ovládanie
  • majú nepremokavú a nekrčivou látku
  • kotvenie slnečníka je stabilný
 
Drahšie slnečníky sa vyrába s kovovou konštrukciou, z nehrdzavejúcich zliatin. Často sú opatrené ešte ochranným náterom. Noha slnečníka je potom lampiónový alebo umiestnená do stredu. Veľkopriestorové slnečníky sa vyrába s drevenou konštrukciou, najčastejšie z teaku či iného tvrdého dreva.