MagazínAko lacno postaviť garáž

Chcete chrániť svoj automobil pred počasím, vandalmi, alebo ďalšími rizikami? Potom sa vám môže hodiť predstavení rôznych možností, ako lacno postaviť garáž.

Chcete chrániť svoj automobil pred počasím, vandalmi, alebo ďalšími rizikami? Potom sa vám môže hodiť predstavení rôznych možností, ako lacno postaviť garáž.
 
Garáž dnes môže mať niekoľko podôb, čo je určite plus pre toho, kto chce mať svoje vozidlo, ale napríklad aj štvorkolku alebo motocykel v bezpečí, a zároveň nechce do samotnej stavby investovať viac peňazí, než je nevyhnutné.

Klasická stavba pri rodinnom dome

Začať treba klasikou. Garáží pri rodinnom dome. Tá môže byť riešená ako murovaná prístavba, ale aj garáž v pivničných priestoroch. V oboch prípadoch je základom murovaná konštrukcia. Pri stavbe sa nezaobídeme bez dostatku materiálu, murárov, dohľadu a samozrejme kolaudácie. Je viac než jasné, že táto cesta je jednou z najnáročnejších a finančne veľmi nákladných. Preto predstavíme tiež jednoduchšie riešenie garáže.
 

Ako lacno postaviť garáž? Skúste montovaná riešenie

Tu už sa dostávame k variante, o ktorej môžeme povedať, že je nielen celkom jednoduché, ale aj cenovo dostupné. Obstarávacia cena totiž začína už na sume ľahko presahujúcu 400 euro. Montované garáže sú unikátne v tom, že sa ľahko montujú a sú mobilné. Najčastejšie sa skladajú z niekoľkých plechov, ktoré tvoria obvodové múry, strechu, rovnako ako vstupné brány. Voliť je možné napríklad klasický pozinkovaný plech, rôzne farebné prevedenia, početné veľkosti, rovnako ako aj rôzne mechanizmy otvárania. Skrátka a jednoducho je na každom, pre aké prevedenie sa konkrétne rozhodne.

Skúste aj plachtové garáže

Skvelé riešenie pre toho, kto hľadá hlavne nenáročnú stavbu, ktorú zvládnu dokončiť svojpomocne už počas 90 minút. A zároveň ochráni automobil či motorku pred nepriazňou počasia. Plachtové garáže sa spravidla skladajú z oceľovej montovanej konštrukcie a plachty, ktorá je nielen pevná, ale zároveň vodeodolná. Cena garáže pre osobný automobil potom začína už na sume okolo 400 euro. A garáž pre motorku či štvorkolku kúpite už od cca 300 euro.
 

Hitom sú aj betónové garáže

Hľadáte naozaj špičkové riešenie za dostupnú cenu? Potom by vás mali zaujímať betónové garáže, ktoré sú tvorené z betónových modulov, využívaných aj pri stavbe rodinných domov alebo kancelárií. Ide teda o už hotové riešenie, ktoré sa privezie na miesto a žeriavom osadí na určené miesto. Následne sa garáž osadí vrátami či oknom, vybaví príslušenstvom a máte hotovo. K dispozícii je celá škála rozmerov a prevedení, spojením dvoch modulov tak jednoducho vznikne dvojgaráž, ktorá môže byť tvorená jedným spoločným priestorom s jedným alebo oddelenými vjazdy. Prípadne úplne oddelená na dve samostatné garáže.
 
Garáže navyše môžu byť opatrené omietkou, takže vyzerajú ako murované, prípadne ešte tepelnou izoláciou, čo je ideálne najmä v prípade, priameho napojenia na dom. Obstarávacia cena betónovej garáže potom štartuje už na prijateľných 4000 euro, teda až tretine nákladov na stavbu murovanej garáže.