MagazínAko lacno postaviť garáž

Ako sa orientovať v ponuke montovaných garáží? Ktorá je najlacnejší a aké sú výhody jednotlivých typov? Mobilná garáž môžete kúpiť už za pár stoviek.

Garáž alebo prístrešok na auto? Oboje má svoje výhody. Prístrešok je rýchlejší a lacnejší. Garáž vyžaduje viac času a financií, ale zato je v nej auto viac chránené pred rozmarmi počasia a pred zlodejmi. V garáži zvyčajne zostane priestor pre uskladnenie bicyklov, kosačky, záhradného náradia a podobne.

Garáž rýchlo a lacno

Ako najrýchlejšie postaviť garáž? Jednoznačne zakúpením už hotovej betónovej garáže s podlahou. Stačí len pripraviť základy. Nie je potrebné ďalšie betónovanie podlahy, tá je súčasťou objednané garáže. Masívna železobetónová konštrukcia budovy je odolná voči nepriaznivým vplyvom, ako je počasie aj pokusy o vlámanie. Betónovú garáž možno doplniť rôznymi typmi strechy vrátane sedadlovej, aby objekt nerušil celkový ráz prostredia. Stačí si teda objednať požadovaný typ garáže, zvoliť vhodné rozmery, farbu omietky a pod. Garáž bude dopravená na pozemok a zostavená pomocou žeriavu bez ďalších stavebných úprav na mieste.

 

Plechová garáž s omietkou alebo bez omietky

Pre tých, ktorí požadujú ešte lacnejšie riešenie, alebo nemajú priestorové možnosti dovoľujúci vjazd ťažkej techniky na pozemok, je ideálnym typom plechová garáž s omietkou. Zvonku vyzerá ako murovaná garáž, avšak jej montáž jehotová oveľa rýchlejšie, než keby ste stavali garáž z tehál. Stačí zabetónovať pätky do základov a garáž sa pripevní k nim.

Najlacnejšia potom bude obyčajná plechová garáž bez omietky, ktorá sa cenovo pohybuje v rozsahu niekoľkých stoviek euro. V dvoch ľuďoch je možné ju zmontovať v priebehu niekoľkých hodín. Mobilné plechové garáže sú privezené na pozemok v podobe plechových tabúľ, na ktorých je priamo namontovaná konštrukcia. Jednotlivé diely sa na mieste k sebe zoskrutkujú, pripevní sa strešná konštrukcia a zastreší sa ďalšími plechmi.


Montovaná plechová garáž s omítkou Hobbytec   Mobilní plechová garáž Hobbytec


Plachtová garáž

Najrýchlejšie je bezpochyby zostavenie plachtovej garáže, ktorá sa skladá z konštrukcie z oceľových rúrok a vodeodolnej krycej plachty. Jej montáž zvládnete do 90 minút a hlavnou výhodou tejto garáže je jej mobilnosť. Možno ju veľmi jednoducho zložiť a nainštalovať inde, čo ocenia všetci najmä pri sťahovaní. Nie sú nutné betónové základy.
 

Drevená garáž

Vkusným domovom pre vaše auto sa môže stať drevená garáž, ktorá má veľa výhod. Je dodávaná vo skladnom balení chránenom igelitovou fóliou, nič sa teda nestane, keď ju nebudete môcť hneď postaviť. Diely sú očíslované, budete potrebovať len kotevné skrutky, skrutkovač, kladivo a gumovú palicu. Jednotlivé dosky sa do seba skladajú ako stavebnica. Prírodný materiál poslúži ako doplnok vašej záhrady.

Plachtová garáž Hobbytec   Dřevěná montovaná garáž Hobbytec
 

Zateplené garáže

Zateplené garáže poskytujú najvyšší komfort pre vozidlo, tak pre jeho majiteľa. Ak je auto umiestnené v zateplenej garáži, nemusíte nasadať do studeného vozidla. Garáže majú plechovú konštrukciu a sú opláštené PUR panelmi. Zaisťujú tepelnú aj zvukovú izoláciu, ktorá pomáha aj v lete - nedochádza k prehrievaniu vnútorného prostredia.