MagazínAko na výber rohové sedacie súpravy

Sedacia súprava umiestnená do rohu zaplní prázdne miesto v interiéri a je maximálne pohodlná. Ako na výber rohové sedacie súpravy?

Sedacia súprava umiestnená do rohu zaplní prázdne miesto v interiéri a je maximálne pohodlná. Ako na výber rohové sedacie súpravy?
 
Rohové sedacie súpravy sú maximálne funkčné, pohodlné a ponúknu vám úložný priestor aj rozkladacie lôžko pre pyžamovou sobotu alebo prespanie návštev. S rohovou sedacou súpravou môžete rozdeliť obytný priestor na dve zóny.
 

Výber rohovej sedacej súpravy

 

Podľa tvaru

Modelov rohových sedacích súprav je celá rada. Môžete si vybrať sedacie súpravy do L alebo do U, symetrické aj nesymetrické. Dôležitý je rozmer. Klasické rohové sedacie súpravy majú na šírku 260 - 270 cm.
 
Aj v malom priestore možno mať malú rohovú sedaciu súpravu. Malé rohové súpravy majú rozmery klasické sedačky a ale veľký úložný priestor a veľa variácií.
 

Podľa materiálu

Pri výbere rohové sedačky pamätajte na svoje priority. Rozhodne si premyslite, ako budete sedačku využívať. Každý máme odlišné požiadavky. Niekto využíva sedačku na spanie, niekto ako štýlový kus v interiéri. Rozmery sedacej súpravy by mali zodpovedať veľkosti interiéru. Dizajn môžete vybrať podľa architektúry domu a podľa ostatného vybavenia. Výber čalúnenie potom vyberajte podľa členov rodiny. Ak máte malé deti, sú vhodné umývateľné materiály a farebné odtiene. Jednotlivci zase ocenia biele poťahy v škandinávskom štýle.
 
Typ sedacej súpravy prispôsobte svojim potrebám, ak na sedačke radi leňošíte, potom sa vám bude hodiť sedačka s leňošky. Dôležité je, aby bol materiál ľahko udržiavateľný, aby bolo možné sedačku bez ťažkostí kedykoľvek presťahovať inam.
 
Z materiálov možno vyberať koženku, kožené či látkové prevedenie v mnohých farebných aj vzorových kombináciách. Po kožené sedačke siahnite, ak máte dostatok času na jej údržbu.