MagazínAko natrieť podlahu v garáži

Aj v dielni či v garáži potrebuje podlaha aspoň raz za čas dostať nový kabát. Natretá podlaha v garáži sa potom oveľa lepšie udržuje, ale aj umýva.

Aj v dielni či v garáži potrebuje podlaha aspoň raz za čas dostať nový kabát. Natretá podlaha v garáži sa potom oveľa lepšie udržuje, ale aj umýva.

 

Ako vybrať farbu

Náter betónovej podlahy prevádzame farbou na betón. Existuje mnoho výrobcov a výber záleží len na vás. S výberom vám poradia v obchode personál, keď si neviete rady.
 
Vybrať si môžete vodou riediteľné a rozpúšťadlové farby. Tie sa hodia pre podlahu v garáži najlepšie. Pri správnej aplikácii vydrží aj niekoľko rokov. Pre garáž voľte farby, ktoré majú atest pre styk s ropnými produktmi. Nedôjde tak k zničeniu náteru v miestach, kde nám na podlahu kvapne olej či benzín. Nezabudnite na vhodný farebný odtieň.
 

Náter podlahy krok za krokom

1. Podlahu dokonale očistite tak, aby bol podklad suchý a pevný. V prípade, že je podlaha veľa znečistená, je lepšie vykonať obrúsenie povrchu strojom. V miestach, kde sa betón drobí, použite penetráciu, drobná miesta potom vyspravujte nivelačné stierkou. Na väčšie diery si pripravte betónovú zmes, s náterom podlahy však začnite až potom, čo betón dôkladne vyzreje.
 
2. Dôkladne rozmiešajte farbu, začnite s rovnomerným nanášaním farby na podlahu. 1 liter farby vám vystačí podľa nasiakavosti asi na 11 m2.
 
3. Nechajte prvú vrstvu riadne preschnúť, najlepšie cez noc. Natrite podlahu druhýkrát, v prípade potreby aj tretíkrát.
 
4. Až podlaha riadne zaschne, pustite sa do náteru sokla, vhodné je na stenu nalepiť pásku, aby ste stenu neušpinili 5-20 cm od podlahy.
 
5. Valčekom vymaľujte priestor medzi páskou a podlahou, potom pásku odlepte. Nečakajte, až farba zaschne, náter by ste potom mohli poškodiť.