MagazínAko postaviť búdu pre psa

Pes je najobľúbenejším domácim miláčikom, ktorého môžeme mať. Kto zvažuje jeho, mal by mať jasno aj v tom, ako postaviť psie búdu.

Psy sú najobľúbenejším domácim miláčikom, ktorého môžeme mať. Kto ho chce, mal by mať jasno aj v tom, ako postaviť búdu pre psa.
 
 
Máte záhradu a plánujete zaobstarať psa? Ak ho chcete mať vonku, rozhodne sa nezaobíde bez psie búdy. Tá sa pre neho stáva nielen úkrytom, ale aj prístreškom, kde môže prečkať nepriaznivé počasie. Pozrite sa spolu s nami, ako postaviť psie búdu, aby to bolo čo najjednoduchšie, najrýchlejšie a cenovo výhodné.
 

Zvoliť môžete klasickú konštrukciu

Ak ste zruční kutilovia, máte k dispozícii materiál a náradie, môžete sa pustiť do stavby sami. Tej by mal predchádzať jasný nákres s rozmermi toho, ako bude búda vyzerať.
 
 
Aj keď sa táto možnosť, ako postaviť psie búdu javí ako ideálna, nemusí to tak byť vždy. Je teda potrebné vopred spočítať, či sa vám vôbec oplatí zaobstarať materiál, prípadne nájsť cenovo dostupného predajcu, čo môže zabrať pomerne dosť času. Zostavenie samotnej kostry búdy a celková kompletizácia vyžaduje určitú zručnosť.
 
 
Problém môže byť aj v tom, aby nadväzovala strecha. U nej musíte zohľadniť aj nutnosť dobrej izolácie, aby do búdy nezatekalo. Pre neskúseného človeka to spravidla predstavuje viac práce, než si dokáže na prvý pohľad predstaviť.
 

Ako postaviť psie búdu jednoducho?

Existuje aj možnosť, ako si môžete celú stavbu veľmi výrazne uľahčiť. Teda kúpa búdy ako hotového celku. Samozrejme nie už zmontované, aj keď aj to je možné, a tak sa vám návod ako postaviť psiu búdu bude stále hodiť.
 
 
Na výber je z celej rady prevedení, vhodné ako pre väčšie, tak i menšie plemená. Niektoré modely bud sú tiež rôzne dispozične riešené a zahŕňajú niekoľko samostatných miestností, prípadne i samostatný ohradený priestor okolo búdy. Dizajnovo je tiež z čoho vyberať, takže si svoju búdu nájdete či už si potrpíte na klasické poňatie alebo búdu pripomínajúce luxusné záhradnú chatku.
 

Ako na stavbu a montáž?

Montáž hotové "stavebnicové" búdy sa príliš nelíši napríklad od zostavovania šatníkovej skrine alebo iného nábytku dodávaného v rozloženom stavbu. Jednoducho vybalíte búdu a všetko ďalšie príslušenstvo z krabice a pustíte sa do práce. Väčšina dielov už bude pevných a pripravených len na to, aby sa spojili s inými. Tým vznikne potrebný tvar a vzhľad.

Návod ako postaviť psiu búdu je zvyčajne priložený, vďaka čomu tento postup zvládne aj začiatočník. U jednoduchších variantov môže byť všetko hotové aj za pár desiatok minút.
 
 
Dôvodom, prečo zaobstarať práve hotovú búdu môže byť okrem úspory času, tiež úspora peňazí. Búdy sú totiž cenovo dostupné všetkým. Navyše v balíku dostanete všetko potrebné, takže sa nemusíte zdržiavať plánovaním či zháňaním materiálu.