MagazínAko postaviť detský záhradný domček

Máte dieťa a chcete ho zabaviť na záhrade? Potom by vás mohlo zaujímať, ako postaviť detský záhradný domček.

Máte dieťa a chcete ho zabaviť na záhrade? Potom by vás mohlo zaujímať, ako postaviť detský záhradný domček.
 
Záhradný domček pre deti môže byť dokonalou alternatívou klasického záhradného domčeka alebo chatky. Je však určený výhradne deťom. Poslúži im nielen ako miesto pre hračky, ale vlastný súkromný priestor, kde môžu tráviť čas osamote či svojimi kamarátmi a pretvoriť ho vo svojich hlavách na pevnosť, princezninu komnatu alebo hrad ...
 

Ako postaviť detský záhradný domček svojpomocne?

Prvá možnosť je určená určená ozajstným kutilom. Kedy detský domček nielen navrhnete, ale že si tiež zoženiete všetok materiál, ktorý bude na stavbu potrebné. Ideálne je samozrejme drevo, najlepšie vo forme paluboviek. To by malo byť súčasťou:
  • podláh
  • stien
  • strechy
     
Takáto stavba môže ale vyjsť aj pomerne nákladne, nehľadiac na investovaný čas, alebo aj na to, že sa budete pravdepodobne stretávať s množstvom problémov. Ak sa pozrieme na tie typické, môže byť častou komplikáciou nevhodný spôsob spojenia stien a podlahy. Problémom lastúrniky byť aj napojenie a zostavenie strechy domčeka, prípadne realizácia izolácie, aby dovnútra nezatekalo. Ďalej nesmiete zabudnúť drevo dobre obrúsiť, najlepšie aj nalakovať a zabezpečiť, aby nikde nevykukovaly skrutky, alebo klince. Je teda zrejmé, že je k tomuto treba čas a dostatočná zručnosť.
 

Ako postaviť detský záhradný domček takmer bez práce?

 
Ak sa vám vyššie popísaný postup zdá zbytočne zložitý, nie ste ďaleko od pravdy. Pozrime sa preto na to, ako postaviť detský záhradný domček jednoduchšie. S pomocou detského záhradného domčeka v podobe stavebnice na montáž svojpomocne.

Ak je zakúpite, prídu vám v krabici, kompletne rozložené. Vašou jedinou úlohou tak bude montáž. Tá je jednoduchá a rýchla, väčšinou hotová v priebehu niekoľkých desiatok minút. Pretože všetko je starostlivo pripravené, jednotlivé časti k osobe perfektne pasujú a všetko je navrhnuté tak, aby išlo montáž vykonať len s nevyhnutným minimom úkonov. Výsledkom je elegantný, odolný domček s dlhou životnosťou. A za dostupnú cenu.
 

Vyberte si veľkosť, farby aj materiál


Zatiaľ čo u klasickej stavby svojpomocne budete obmedzovaní hlavne jedným jediným materiálom - drevom, u stavebnice je na výber z mnohých variantov - od rozmerov, priestorových dispozícií, dizajnu a farieb. Mnohé modely sú vybavené šmýkačkou, verandou či pieskoviskom. V posledných rokoch sú opäť v obľube predovšetkým drevené detské domčeky, ale k dostaniu sú samozrejme tiež plastové, ktoré sú navyše bezúdržbové.