MagazínAko postaviť drevenú chatku svojpomocne

Zázemie je na vašej záhrade vždy dôležité. Ak žiadne nemáte, pre seba ani pre náradie, pozrite sa s nami, ako postaviť drevenú chatku svojpomocne.

Zázemie je na vašej záhrade vždy dôležité. Ak žiadne nemáte, pre seba ani pre náradie, pozrite sa s nami, ako postaviť drevenú chatku svojpomocne.
 
Drevená chatka má hneď niekoľko predností a možností využitia. Poslúži ako miesto pre relaxáciu, improvizovaná kuchynka na prípravu jedla na plánované grilovanie, ale aj priestor pre úschovu náradia, kosačky, krovinorezu a ďalšieho potrebného záhradného vybavenia.
 

Ako teda postaviť drevenú chatku svojpomocne, s vlastným materiálom?

 
Dřevěná zahradní chatka Essex 5x4mMusíme povedať, že to nie je nič jednoduché, ako napríklad stavba kurníku alebo búdy pre psa.
 
Základom je prvotný nákres vašej budúcej chatky a naplánovanie. Na základe tohto si ujasníte potrebné rozmery, dispozície a potrebný druh a množstvo materiálu. Najľahšie zoženiete drevo, zároveň sa pre tento účel viac ako hodí, pretože je odolné, prírodný vzhľad ladí s okolím záhrady a zároveň je použiteľné nielen pre konštrukciu obvodových stien, ale aj strechy a podlahy.
 
Nezaobídete sa tiež bez náradia, či už ide o kladivo, pílu, brúsku a mnoho ďalšieho. Kto má skúsenosti, ten vie, že začať treba s pevnými základmi, samotnú kostrou a potom by mal pokračovať ďalej. Aj tu sa však môžu objaviť problémy so stabilitou, nosnosťou, ale aj statikou. Počítať by ste mali tiež s tým, že si celá stavba vyžiada veľa času.
 
Před samotným zahájením stavby byste si měli také ujasnit, jestli není pro stavbu vaší zahradní chatky potřeba stavební povolení.
 

Ako postaviť drevenú chatu jednoduchšie?

Chcete záhradnú chatku, ale na stavbu svojpomocne si netrúfate či na ňu nemáte čas? Nezúfajte, môžete využiť možnosti zaobstarania stavebnicové záhradné chatky, ktorú po objednaní dostanete v rozloženom stave. Ktorú následne svojpomocne zmontujete priebehu niekoľkých hodín až púhych dní - v závislosti na veľkosti a typu chatky.
 
Výhodou tohto riešenia je teda výrazná úspora času a vynaloženej práce, celým postupom, ako postaviť záhradnú chatku svojpomocne vás totiž prevedie priložený návod. Nemusíte teda zložito zháňať materiál, riešiť stavebný komplikácie ... Jediné, čo si musíte vopred ujasniť je, kam chatku umiestnite.
 

Vyberte si z desiatok variantov

Na výber je navyše z desiatok modelov v širokej škále rozmerov, vyrobených z borovicového, dubového či smrekového dreva. Je na vás, či dáte skôr variante s farebným náterom alebo prírodnému prevedení, Nechýba ani záhradnej chatky s priestrannou terasou, ktorá priamo nabáda k posedeniu, rovnako tak modely orientované viac do podoby dreveného záhradného domčeka. Rad z nich je navyše cenovo veľmi dostupná, takže vyjde prakticky na rovnaké peniaze, ako chatka postavená úplne svojpomocne.