MagazínAko postaviť drevník?

Drevo na kúrenie, grilovanie, alebo napríklad do krbu by malo mať vždy adekvátnu vlhkosť. Zistite, ako postaviť drevník, aby bolo vždy uskladnené tak, ako by uskladnené byť malo.

Drevo na kúrenie, grilovanie, alebo napríklad do krbu by malo mať vždy adekvátnu vlhkosť. Zistite, ako postaviť drevník, aby bolo vždy uskladnené tak, ako by uskladnené byť malo.
 
Správne drevo by nemalo byť ani príliš vlhké, rovnako ako by nemalo byť presušené. Ideálne je, ak má optimálnu vzdušnú vlhkosť. Aj z toho dôvodu je často skladované vonku. Tu je nutné zamedziť, aby na neho pršalo, alebo bolo inak vystavované vode. Takúto situáciu pomôže vyriešiť správny dreváreň, alebo iný prístrešok.
 
 

Ako postaviť drevník?

Klasická stavba nemusí byť tak komplikovaná, ako si dnes mnohí myslia. Zvlášť z dôvodu, že záleží aj na mieste, kam ho umiestnite. Ak to bude pod strechu vášho domu, môže byť drevník napríklad len narýchlo zostavená konštrukcia z niekoľkých dosiek. Tá môže v mnohých prípadoch bez akýchkoľvek problémov vyhovovať nenáročnému skladovaní.
Ak plánujete skladovať drevo nie pod vašou strechou, ale len pri stene, alebo vo voľnom priestore, tak aj tu by mala byť základom konštrukcie, s ktorou je nutné myslieť aj na zostavenie strechy. Tá by mala mať aj dobrú izoláciu, aby na drevo nezatekalo. Ide teda o náročnejší postup, pri ktorom budete potrebovať:
 
  • Rôzny stavebný materiál
  • spojovací materiál
  • Pílu, kladivo a ďalšie náradie
 

Ako postaviť prístrešok na drevo ľahko?

Ak si hovoríte, že by bolo oveľa jednoduchšie konkrétne prístrešok kúpiť hotový, a len ho zmontovať, máme pre vás potešujúcu správu. Keď hľadáte cesty, ako postaviť drevník jednoducho a rýchlo, musíme vám oznámiť, že táto možnosť opravu existuje. Súčasný trh ponúkne hneď niekoľko možností. U niektorých je potrebné pevné spojenie, iné stačí len zostaviť bez nutnosti využiť akýchkoľvek spojovacích materiálov. Aj to je unikátom, ktorý nesklame.
 
 
Určite poteší aj výber. Ako postaviť prístrešok na drevo, aby bol originálny? Nemusí to byť nutne len klasická konštrukcia so strieškou. Lákadlom sú napríklad aj varianty, ktoré majú tvar šesťuholníka. Náročné následne poteší variant z pletiva a strechy, ktorá má okrúhly pôdorys. Drevo je sa tu skladá výšky a kedykoľvek pripravené na použitie. Samozrejme tiež s istotou, že bude ochránené pred dažďom. A ceny takýchto riešení? Môžu začínať na nižších stovkách, čo nie je o moc drahšie v porovnaní s tým, koľko by vás stál všetok materiál na stavbu svojpomocne. Nehľadiac na ušetrené množstvo času. Preto odporúčame práve túto cestu.