MagazínAko postaviť koterec pre psa?

Máte psa, ktorého chcete mať predovšetkým vonku, u svojho domu? Rada, ako postaviť koterec pre psa bude pre vás ako stvorená. Pozrite sa na možný postup.

Máte psa, ktorého chcete mať predovšetkým vonku, u svojho domu? Rada, ako postaviť koterec pre psa bude pre vás ako stvorená. Pozrite sa na možný postup.
 
Koterec je pre psa nesmierne dôležitý, pretože práve vďaka nemu má nielen dostatok voľnosti pre pohyb, ale je spojený aj s istotou toho, že pes bude vždy pevne v bezpečí, umiestnený takzvane pod zámkom, nehrozí teda, že by vám utiekol, alebo že by snáď niekoho pohrýzol. Samozrejmosťou je i to, že súčasťou konkrétneho koterca môže byť aj búda alebo iný prístrešok, kam si pes zalezie v prípade odpočinku, alebo vo chvíli, keď hľadá bezpečie.

 

Ako postaviť koterec pre psa?

Predstava koterca je na prvý pohľad pomerne jednoduchá, pretože sa na prvý pohľad nejde o nič iné, než o štvorcový alebo obdĺžnikový box určitých rozmerov. Základom by preto mal byť prvotný náčrt, od ktorého sa odrazíte v tom, čo všetko budete potrebovať. Čo je určite nevyhnutnosťou, to je pevná podlážka.
 
 
Na tú je potrebné kvalitné drevo. Ďalšie radou v postupe, ako postaviť koterec pre psa, je nutnosť tiež kvalitné strechy, pretože do koterca nesmie zatekať. Môžete využiť napríklad drevenú konštrukciu, na ktorej bude položená lepenka, alebo napríklad moderné alternatívy bežných tašiek. Rovnako tak je možné strechu zhotoviť aj z rôznych iných materiálov, ako je:
  • plexisklo
  • klasický plech
  • vlnitý plech
 
Už je zrejmé, že cesta, ako postaviť psie koterec svojpomocne, je pomerne komplikovaná. Teraz ešte musíme spomenúť samotné obvodovej steny. Ty nesmie byť uzavreté, a zároveň musí ponúknuť pevnosť, odolnosť, dlhú životnosť a bezpečnosť pre vášho psa. Klasické pletivo je zvyčajne nedostatočné a tak sú lepšie pevnejšie mreže. Navyše je potrebné myslieť aj na dvere, ktorými budete psa nielen púšťať, ale ktorými budete do koterca pristupovať v prípade kŕmenia. V tejto chvíli už sa nezaobídete ani bez zámočníckych prác.
 

Ako postaviť psie koterec jednoduchšie formou?

Je zrejmé, že klasická stavba je spojená so zháňaním rôznych materiálov, rovnako ako bude treba kombinovať niekoľko postupov stavby a využívať rôzne profesie. Z hľadiska času a nákladov sa logicky nejedná o najjednoduchšiu formu. Zvlášť, keď je možné kúpiť už hotové riešenie. Tomu, kto hľadá najjednoduchšie cesty, ako postaviť psie koterec, prinášame rady spojené s tým, že je možné celý koterec kúpiť hotový, takzvane demontovaný.
 
 
V praxi to znamená, že vám príde na vašu adresu škatule, z ktorej len vybalíte všetky potrebné časti. Tie už budú pripravené na to, aby boli na požadovanom mieste len zmontované. Všetko bude presne sedieť, vďaka čomu nebude potrebné realizovať akékoľvek ďalšie úpravy a doplnkové práce. Čas, ktorý bude na montáž nutný, môžeme spočítať napríklad len na desiatky minút.
 
 

Aké sú ďalšie výhody tohto riešenia?

Čas, ktorý je potrebný na montáž, nie je jedinou hlavnou výhodou daného riešenia. Zabúdať nesmieme ani na priaznivú cenu, pretože základné ohrady pre bežné plemená môžete kúpiť kompletne za niekoľko tisíc korún. V prípade zháňania iba samotného materiálu by sme na tom boli veľmi podobne.
 
Určite nezabúdajme ani na bohatý výber jednotlivých možností. Tie sa nemusia líšiť nutne len tvarom, alebo konkrétne veľkostí a čiastkovými rozmery.
 
Bohatá ponuka variantov na našom trhu je spojená aj s výberom, ktorý súvisí napríklad s použitým materiálom. A to ako v oblasti podlahy, tak napríklad v oblasti dreva, alebo mrežou. Aj tu môžete mať na výber, napríklad z rôznych variantov hrúbky. Podľa toho môžete zvoliť koterec pre psov i podľa toho, aké plemeno v ňom budete správať. A po postavení je hneď pripravený na použitie!