MagazínAko postaviť pergolu bez veľkých investícií?

Zaujíma vás, ako postaviť pergolu bez nutnosti najímať na jej realizáciu firmu za tisícky? Využite stavebnicové riešenie, s ktorým je stavba pergoly svojpomocne otázkou jedného dňa.

Pergoly stavebnice sú navrhnuté tak, aby sa dali zmontovať len v dvoch či troch ľuďoch, bez predchádzajúcich skúseností a iba so základnou sadou náradia, ktorú máte doma alebo si ju môžete jednoducho kedykoľvek požičať.

Celý systém obdržíte spravidla v jednej jedinej krabici, ktorá obsahuje všetky potrebné komponenty a prehľadný návod. Postup je podobný ako pri zostavovaní nábytku, stačí nasledovať jednotlivé kroky a behom pár hodín vám na záhrade stojí vaša nová pergola v celej svojej kráse.

Niektoré stavebnicové pergoly, ako napríklad lacná hliníková pergola One Trade, sa zaobídu bez základov, na ukotvenie stojok postačí ľubovoľný, ale dostatočne pevný povrch. Modely ako hliníková dizajnová plochá pergola s tienením PJF vyžadujú betónovaní do výkopu alebo použitie oceľových prírub, ktoré sa kotvia na chemické kotvy do vopred pripraveného základu.
 

Pozrite sa na video z montáže jednej zo stavebnicových pergol: