MagazínAko postaviť pergolu za jedno popoludnie

Stavba pergoly svojpomocne bola ešte nedávno úlohou výhradne pre skúsených domácich majstrov, ktorá vyžadovala precízne plánovanie, zháňanie materiálu... Dnes už to neplatí.

Stavba pergoly svojpomocne bola ešte nedávno úlohou výhradne pre skúsených domácich majstrov, ktorá vyžadovala precízne plánovanie, zháňanie materiálu... Dnes už to neplatí.Pergolu si totiž dokážete postaviť aj bez dlhoročných skúseností alebo prípravy základov. A to aj za menej ako 750 eur.

Ako je to možné? Dôvodom sú pergoly stavebnice s jednoduchou, ale odolnou montovanú konštrukciou z dreva alebo hliníka, ktoré nájdete na e-shope Hobbytec v sortimente našej značky OneTrade.

Máte na výber z 16 lacných hliníkových modelov v rozmeroch od 3x3 až po 14,4x3 m. S použitím prepojovacích prvkov potom môžete spojiť viac pergol do jednej zostavy o ľubovoľnej ploche. To znamená, že pergola môže rásť spolu s tým, ako rastú vaše nároky na jej priestor.

Pre zakrytie pergoly je použitý takmer nerozbitný polykarbonát - odolá aj silnému krupobitiu, zaistí ideálny pomer svetla a tieňa a vyzerá elegantne.

Pre ešte väčšie zatienenie a súkromie ide konštrukciu doplniť o bočný tieniaci panel, ktorý funguje aj ako ochrana proti vetru.

V balení s pergolou obdržíte jednotlivé montážne diely, ktoré vo 2 zostavíte s použitím priloženého návodu už za popoludnie - iba so základnou sadou náradia. Na rozdiel od klasického riešenia sa nemusíte zaťažovať prípravou základov, pretože súčasťou dodávky je taktiež sada pre ukotvenie pergoly do zeme (na ľubovoľný pevný povrch) a napojenie na fasádu.
 

Drevené pergoly stavebnice

Súčasťou sortimentu sú aj stavebnicové pergoly z lepeného dreva. Sériová výroba pergol zároveň umožňuje prispôsobenie na mieru vašim požiadavkám. Sami si zvolíte rozmer, typ a zafarbenie krytiny. Vrátane ktoréhokoľvek z až 24 dekorov drevenej konštrukcie.

Stavba pergoly z lepeného dreva je na rozdiel od hliníkovej stavebnice náročnou záležitosťou, vyžadujúce profesionálnu montáž. Štandardne ju preto dodávame vrátane montáže. Hlavnou výhodou je teda prispôsobiteľnosť, odolnosť použitých materiálov a rýchlosť montáže v porovnaní so stavbou pergoly zhodných rozmerov svojpomocne.