MagazínAko postaviť pieskovisko

Máte potomka a túžite mu na záhrade postaviť skvelé miesto na hranie? Pozrite sa, ako postaviť pieskovisko.Pieskovisko zabaví snáď každé dieťa, niekedy aj na celé hodiny. A možností, ako postaviť pieskovisko je hneď niekoľko.

Máte potomka a túžite mu na záhrade postaviť skvelé miesto na hranie? Pozrite sa, ako postaviť pieskovisko.
Pieskovisko zabaví snáď každé dieťa, niekedy aj na celé hodiny. A možností, ako postaviť pieskovisko je hneď niekoľko.

Skúste klasikou stavbu

Viete to s drevom? Ak áno, môžete sa pustiť do stavby svojpomocne. Pieskovisko v podstate nie je nič iné ako obvodová konštrukcia. Podlaha nie je nevyhnutne potrebné, pretože piesok môže byť nasypaný rovno na zemi. Ak chcete vyskúšať stavbu svojpomocne, je nutné si najprv opatriť a potom narezať jednotlivé dosky rovnakej dĺžky. A to za účelom vytvorenia štvorca, alebo obdĺžnika, prípadne akéhokoľvek tvaru, tieto základné sa však najľahšie realizujú. Ďalej sa nezaobídete bez spojovacieho materiálu a základného náradia.
 
Potom už stačí pieskovisko zmontovať. V tomto prípade však hrozí, že sa vám nepodarí postaviť pravouhlú plochu, rovnako ako to, že dosky na seba nemusia správne nadväzovať, čo znamená, že piesok sa môže sypať von, Nutné tiež povedať, že cena dosiek dnes nie je najnižšia, nehľadiac na čas a prácu. Táto možnosť teda nie je pre každého.

Kúpte si hotové drevené pieskovisko

Veľa práce si môžete uľahčiť. A to v prípade, keď si kúpite už hotové drevené pieskovisko. To vám síce príde rozložené, ale tak, že ho jednoducho zmontujete, aj s prácou s drevom napríklad nemáte skúsenosti a nepatríte práve medzi zapálené domácich majstrov. Máte tu istotu, že všetko bude nadväzovať, rovnako ako, že montáž vám nezaberie viac ako iba pár desiatok minút. Cenovo potom vyjde toto riešenie veľmi podobne, ako náročnejšie stavba pieskovisko od základu. Zároveň máte okamžite na výver z desiatok modelov najrôznejších rozmerov, tvarov, farieb a materiálov.
 

Ako postaviť pieskovisko ešte ľahšie? Skúste plast

Plastové pieskovisko je dnes tiež veľkým hitom. Mnoho plastových pieskovísk, predovšetkým tých menších, je totiž dodávané rovno v celku. Stačí ich teda preniesť na miesto, naplniť pieskom a je hotovo.

Obľúbené sú napríklad varianty s krytom, vďaka ktorému máte istotu, že piesok bude aj po daždi suchý - kryt ho dokonale ochráni, to aj od rôznych nečistôt ...

Plastové pieskovisko ale môže rovnako tak byť konštrukčne riešené ako drevené, kedy tiež obdržíte konštrukciu v demontovanom stave a jednoducho ju pospájajú do jedného celku. Naviac je plast tvárnejšie, takže disponuje väčším výberom rozmerov a konštrukcie pieskovisko je často zdobená rôznymi detskými motívmi. A je mierne cenovo výhodnejšie.

Možností je teda viac než dosť. A záleží len na vašich preferenciách a možnostiach, ktoré dáte prednosť.