MagazínAko postaviť prístrešok pre auto

Nemáte možnosť mať svoje vozidlo umiestnený v garáži a premýšľate, ako ľahko, rýchlo a lacno postaviť prístrešok pre auto? Stačí si vybrať materiál, ktorý preferujete, určiť rozmery, aby sa do nich vošiel Vaše vozidlo, a objednať.

Nemáte možnosť mať svoje auto umiestnené v garáži a premýšľate, ako ľahko, rýchlo a lacno postaviť prístrešok pre auto? Stačí si vybrať materiál, ktorý preferujete, určiť rozmery, aby sa do nich vošlo vaše auto, a objednať. Dostanete v podstate stavebnicu, ktorú stačí správne zostaviť a namontovať. 
 
TIP: Ak máte malé auto, zvážte stavbu prístrešku, pod ktorý sa zmestí aspoň stredne veľké auto; čo keby ste si časom zaobstarali iný typ auta?
 

Výhody prístrešku oproti murovanej garáži:

  • nízka cena
  • Rozmanité rozměry
  • ochrana vozidla proti korózii - rýchlejšie vysýchanie
  • ľahšie parkovanie
  • možnosť rýchleho výjazdu bez nutnosti zatvárať garáž
Dřevěný přístřešek na auto Hobbytec

Kryté garážové parkovanie hotové za víkend

Pod prístreškom je vaše auto chránené pred poveternostnými vplyvmi - pred vetrom, dažďom, snehom či krúpami. Urobte prietrž rannému odhrnovaniu snehu z kapoty a okien! Zastrešenie tiež chráni vozidlo pred slnkom a slnečným žiarením; nepoškodzuje sa lak, ako pri nadmernom vystavovaní slnečnému žiareniu a interiér vozidla sa toľko neprehrieva. Nie je teda nutné zapínať klimatizáciu ešte pred výjazdom.

TIP: Umiestnením garážového prístrešku k stene domu alebo garáže získate priestor chránený z jednej strany. Možno ho tiež využiť ako miesto pre záhradné posedenie.

Výber materiálu - drevo alebo hliník?

Drevo je nadčasový materiál, ktorý má stále vlastnosti, ale vyžaduje starostlivosť a čas od času natrieť a nalakovať. Hliníkové prístrešky pre auto sú lacnejšie, ľahšie sa montujú a možno ich umiestniť prakticky do každého priestoru, pre svoj moderný, avšak decentný vzhľad sa hodí k modernej novostavbe aj k staršiemu domčeku. Ide teda skôr o to, vybrať materiál, ktorý je vám sympatickejší a ktorý lepšie ladí so vzhľadom vášho domu.

Garážový prístrešok na dve autá

Dnes už nie je nezvyčajné, že každý dospelý v domácnosti má svoje auto. Ak potrebujete teda garážové státie pre dve autá, máte na výber z niekoľkých variantov. Môžete postaviť jedno zastrešenie väčších rozmerov, alebo spojiť dva prístrešky k sebe, a to buď do písmena A alebo do písmena Y.

Hliníkový přístřešek na auto Hobbytec  Hliníkový přístřešek pro 2 auta

Ako teda postaviť prístrešok pre auto?

Záleží na vás, či si trúfate na stavbu svojpomocne, alebo využijete naše montážne služby. Môžete si vybrať príslušné zastrešenie a jeho rozmery, prípadne farbu a my vám všetko privezieme a namontujeme. Ak sa rozhodnete pre stavbu svojpomocne, zašleme tovar na dobierku. V balení nájdete všetky súčiastky, potrebné pre rýchlu montáž, a taktiež podrobný návod ako na úspešné dokončenie montáže.
  1. Najprv je dôležité vybrať miesto (ale to už ste určite urobili pred objednávkou tovaru) a presne zamerať. Dbajte na to, aby sa Vám pod prístrešok dobre zachádzal a dali sa pohodlne otvoriť dvere. Tiež výška nie je zanedbateľným rozmerom - keď vystúpite z auta, malo by vám nad hlavou zostať ešte aspoň pol metra priestoru.
  2. Najskôr sa stavia nosné stĺpiky. Je nutné ich umiestniť dostatočne hlboko do zeme (minimálne 60 cm), prípadne je zabetónovať, aby odolali aj silnému vetru či podmáčané pôde. Ideálnou podlahou je betónová alebo vydláždená plocha. Auto môže štát tiež aj na hline, avšak musíte rátať s prípadným rozhadzovaním blata. Ak teda neplánujete betónové podložie, je vhodné umiestnenie aspoň zatrávňovacích dlaždíc, prípadne vysypanie štrkom apod.
  3. K stĺpikom pripevnite nosníky strechy a dokončite základnú konštrukciu. Potom sa namontuje strešná konštrukcia, na ktorej bude držať strešná krytina - najvhodnejšie sú polykarbonátové dosky. Sú obľúbené pre svoje stále vlastnosti, odolnosť proti poveternostným vplyvom a moderný vzhľad.
  4. Nakoniec sa pokladá strešná krytina. Dôležité je zatmeliť všetky škáry v spojovacích miestach, teda medzi jednotlivými polykarbonátovými doskami a špáry pozdĺž steny, ak je prístrešok umiestnený pri dome. Nainštalujte odkvapy a môže si pokojne začať pršať.