MagazínAko postaviť rodinný dom do 40 000

S otázkou, či ide postaviť rodinný dom do 40 000, sa stretávame pomerne často. Môžeme odpovedať, že áno.

S otázkou, či ide postaviť rodinný dom do 40 000, sa stretávame pomerne často. Môžeme odpovedať, že áno.
 

Nutný minimalizmus

Spoľahlivá firma vám je schopná dodať kvalitný montovaný dom s cenou 40 000. Domy však majú spravidla úžitkovú plochu menšiu, než je 100 m2. Je preto potrebné počítať s menšími priestormi, ktoré vám aj tak umožní kvalitné bývanie.
 
Nájdu sa však aj výnimky a je možné si zaobstarať celoročne obývateľný rodinný dom do 40 000 s úžitkovou plochou okolo 105 m2. Tieto domy sú veľmi kompaktné a poskytnú dostatočné súkromie všetkým členom rodiny.
 

Čo je v cene domu zahrnuté?

Ak sa pre rodinný dom do 40 000 rozhodnete, je vhodné si nechať spracovať orientačné cenovú ponuku. Je vhodné si dopredu ujasniť, čo všetko je v cene domu zahrnuté. Pokiaľ ide o montované domy, sú určené pre montáž svojpomocne, prípadne si môžete priplatiť za dopravu a montáž domu. Tým sa cena navýši zhruba o 4 000 €.
 
V cene domu nie je zahrnutá cena vášho pozemku, tiež pripojenie na inžinierske siete. Taktiež je potrebné pripraviť základovú dosku, dom musí mať rovný podklad. Cena základovej dosky je okolo 5 000 €.
 
Znížte náklady na obstaranie domu na polovicu
 
Riešením, ako znížiť náklady na obstaranie domu až o polovicu, je práca svojpomocne. Základy domu či základovú dosku môžete urobiť sami s pomocou priateľov.
 
Nechajte si postaviť montovaný dom na mieru. Ľahko tak ustrážite svoj finančný rozpočet a navyše získate svoje bývanie snov. Takto si môžete kúpiť dom s ľubovoľným počtom izieb tak, aby vyhovoval potrebám rodiny.