MagazínAko sušiť ovocie?

Ako najlepšie spracovať a uchovať prebytky ovocia či húb? Skúste elektrické sušičky. Sušiť na nich bude radosť. Využite vitamíny z ovocia čo najefektívnejšie!

Sušenie ovocia je najzdravší spôsob, ako konzervovať ovocie, píše sa na všetkých weboch predávajúcich sušičky na ovocie. Je to totiž pravda. A nielen najzdravšie - tých naj je viac. Prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo sušiť ovocie, a presvedčte sa sami.

Sušené ovocie je predovšetkým:

  • lacné
  • zdravé
  • chutné
  • skladné
  • levné

lacné

Je to tak. Ak niekto uvažuje, že bude sušiť na elektrickej sušičke na ovocie, možno mu to ako až tak lacná záležitosť nepríde. Ale opak je pravdou. Ak vynecháme náklady na nákup, ktoré sa pohybujú od 30 do 200 euro (záleží, čo od prístroja očakávame), bojíme sa často spotreby elektrickej energie. Treba si však uvedomiť, že na rozdiel od mrazničky - usušíme a máme po starostiach a tiež po výdavkoch. Ale mraznička musí byť zapnutá stále - to už je naozaj značná spotreba.

   

Zdravé

Ovocie je zdravé. To vie každé malé dieťa. Ale každý si možno neuvedomuje, že usušené ovocie je zdravé stále. Tepelnou úpravou (zaváraním) prichádzame o cenné vitamíny a minerály. Tie sa však sušením nestrácajú; naopak sa koncentrujú v malom sušenom kúsočku, teda sme schopní naraz zjesť niekoľko usušených jabĺk, ktoré by sme v ich pôvodnom čerstvom stave do seba len ťažko nasúkali.


Chutné

Zo sušeného ovocia sa vytráca iba voda. Všetko ostatné zostáva v ňom, a navyše sa koncentruje, teda chuť sušeného ovocia je výrazná, sladká (ak sušíme vyzreté ovocie) a nezameniteľná.

Skladné

Poháre zaváranín obsahuje celé ovocia vo svojom pôvodnom objeme a ešte ku všetkému decilitre šťavy. Usušeného ovocia do jedného pohára natlačíme niekoľkokrát viac. Pre maximálne využitie priestoru je vhodné používať stohovateľné hranaté potravinové dózy. Druhým variantom sú látkové vrecká; avšak do nich sa veľmi radi usadzujú mole.

   Sušené bylinky (lípa a bez černý)

 

Ako správne usušiť ovocie (ale aj zeleninu, huby, mäso, bylinky ...)

Sušiť môžete pochopiteľne úplne zadarmo, a to na slnku alebo na teplom vzduchu. Nie je to však bez rizika; trvá to dlho a hlavne - počasie sa vás nepýta, či už máte usušené. Na voľnom priestranstve sú navyše sušené produkty voľne prístupné rôznym muchám, ktoré do nich kladú vajíčka.

Druhou možnosťou je rúra na pečenie. Je to dobrá voľba, ak vám nevadí vyššia spotreba energie. Kto suší ovocie len občas, dá sa rúra skvele využiť (najlepšie elektrická s ventilátorom). Ale pozor na teplotu - nesmie presiahnuť 60 ° C.


Najpohodlnejšie je sušiť ovocie v sušičke. Na trhu je ich dnes nepreberné množstvo. Najprv je potrebné sa zorientovať podľa veľkosti sušičky (vzhľadom k plánovanému rozsahu sušení) a podľa ceny, ktorú sme ochotní investovať. Pokiaľ si nie sme istí, nakoľko sušení ovocia a zeleniny prídeme na chuť, možno zvyčajne kúpiť menší set a neskôr, až prepadneme sušiacej vášni, môžeme dokúpiť ďalšie pláty.

A teplota? tak akurát

Ideálna teplota sušení v rúre, tak v sušičke je 30 - 50 ° C, podľa dužnatosti ovocia. Čím dužnatější, tým je možné zvoliť vyššiu teplotu. Skúsenosti v tejto oblasti získate najlepšie postupným skúšaním, čo sa vám osvedčí práve na vašej sušičke.

Vychytávky vám sušenie ovocia spríjemní

Pri výbere sušičky okrem jej veľkosti zvážte do úvahy napríklad to, či je opatrená časovačom. Keďže sa ovocie suší niekoľko hodín (podľa druhu 7 až 14 hodín), môže sa stať, že budete potrebovať odísť z domu na dlhší čas, než plánujete vypnutie sušičky. Iste oceníte, keď sa v takom prípade budete môcť spoľahnúť na časovač, ktorý zaistí vypnutie sušičky aj počas vašej neprítomnosti.


Sušička na ovoce   Elektrická sušička na ovoce

 

A čo sušiť?

Na čokoľvek si len spomeniete - fantázii sa medze nekladú. Jablká, hrušky, slivky, marhule, banány, ananás, jahody, hrozno, čerešne, egreše, ale aj maliny a ríbezle, ktoré na jedlo nie sú síce príliš chutné, pretože z nich po usušení zostanú hlavne jadierka, však do ovocného čaju sú báječné.

Zo zeleniny tiež čokoľvek. Mrkva, petržlen, vňate, cuketu, paradajky ... Sušenú zeleninu nakrájanú na malé kúsky ako keď potom nájdete pri rýchlej príprave polievky a ďalších pokrmov. Stačí povariť a zelenina opäť navýši svoj objem takmer na pôvodnú veľkosť.


O hubách nie je potrebné sa dlho rozpisovať - huby sa sušili odjakživa a vášniví hubári skutočne ocenia pomoc elektrickej sušičky, vďaka ktorej môže sušenie ubiehať ako na bežiacom páse.


Sušené paradajky v olivovom oleji

Nasušte paradajky (už počas sušenia je možné pridať bylinky, napríklad bazalku) a potom ich naložte do pohárov s olivovým olejom, ktorý ľahko osoľte a ocukrujte. Môžete preložiť cesnakom, chilli, rozmarínom či ďalšími bylinkami. Takéto paradajky sa potom hodí k pivu alebo vínu, do šalátov atď. Takto naložené sušené paradajky vám vydrží v chladničke niekoľko týždňov.