MagazínAko urobiť záhradu krajšiu

Príde vám, že je vaša záhrada až príliš nudná a hľadáte niečo, čím by ste ju mohli zaujímavo ozvláštniť? Ak áno, pozrite sa s nami na pár tipov, ako oživiť záhradu.

Príde vám, že je vaša záhrada až príliš nudná a hľadáte niečo, čím by ste ju mohli zaujímavo ozvláštniť? Ak áno, pozrite sa s nami na pár tipov, ako oživiť záhradu.

 

Štýlové mobilné ohnisko

Ideálna voľba, ak hľadáte nielen zaujímavý, ale aj praktický prvok záhrady. Nebojte sa, že by ho bolo nutné pripraviť svojpomocne. Mobilné ohnisko si totiž môžete kúpiť už hotové, jeho výhodou je, že ho behom chvíľky zmontujete a okamžite môžete začať používať, zároveň sa dá kedykoľvek presunúť a vyzerá pekne. Spríjemní každé vonkajšie posedenie, najmä potom v neskorších hodinách.

Fontány pre každú záhradu

Voda k záhrade neodmysliteľne patrí. Pokiaľ na tej vašej chýba napríklad jazierko, môžete všetko vyriešiť zaobstaraním záhradné fontány. Nielen, že fontánky upútajú pozornosť a skrášli záhradu, zvuk tečúcej vody navyše pôsobí veľmi upokojujúcim dojmom. Zďaleka najobľúbenejší sú potom nielen kamenné, ale aj porcelánové a betónové fontánky. Ľahko ju tak skladíte s ostatnými prvkami záhrady.

Skúste záhradný oblúk

Chcete opticky jasne oddeliť, kde začína vaša záhrada a za týmto účelom vybudovať zaujímavý, jednoduchý vstup, ktorý zároveň splní úlohu estetického doplnku a oživí tak priestor záhrady? Doplňte ju o záhradný oblúk. Vyrábajú sa tak z kovu, tak i dreva, úplne dokonale potom oblúky vyzerajú vo chvíli, keď sú kompletne prerastené popínavými rastlinami.

A rozhodne nezabudnite ani klasické dekoračnými kameňmi, vybudovania cestičiek s obrubníky, mostík vedúci cez potôčik v záhrade, ale ani dekoratívnymi kvetináče a lavičky či vonkajšie osvetlenie.