MagazínAko vybrať gril na záhradu?

Grilovacia sezóna je v plnom prúde. Ak premýšľate nad kúpou grilu, stručne vás prevedieme jeho výberom a odporučíme vhodný typ na vašu záhradu či terasu.

Rôzne druhy grilov - ako sa orientovať

Nedám na náš gril na uhlie dopustiť. Keď som ho vyberal, mal som už jasno, že chcem gril na uhlie. Elektrický gril som nechcel, ten sa hodí hlavne pre ľudí, ktorí grilujú aj v uzavretých priestoroch alebo v zimnom období. Na to ja zase moc nie som, grilovanie beriem ako sezónnu záležitosť a nemám potrebu triasť sa zimou na dvore, než sa mäso ugriluje. Taky si hovorím, že by mi to potom nebolo zase toľko vzácne, keby som si nedal tú zimnú prestávku.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere grilu

  • Pre koľko osôb sa bude grilovať
  • Ako často bude gril využívaný
  • Kde sa bude grilovať (na záhrade, na terase, pod pergolou ...)
  • Ako bude gril uskladnený
  • Výšku investície

Fínsky gril, plynový gril či gril s udiarňou?

Ďalšie vymoženosti, ako fínsky gril - na to som nemal peniaze. Ale keby som ich mal ... Vyzerajú naozaj luxusne a dokonca sa na nich dá variť aj v hrnci. Plyn nemám rád od podstaty, teda ani plynový gril nepripadal do úvahy. Ale zase pre tých, komu sa nechce čakať, než sa gril roztopí, je to ideálna možnosť. Stačí stlačiť tlačidlo a príprava mäsa môže hneď začať. (Samozrejme tiež grilovanie zeleniny, ale to viete, mäso je mäso.)


Ešte som zvažoval gril s udiarňou. Ale naznal som, že to už je zase viac starostí, ako s prípravou, tak napríklad aj s čistením, teda som po dlhšom váhaní a vnútorným súboji mlsného jazyka a svojej lenivosti zostal pri grile na uhlie. Ale gril s udiarňou by som odporučil napríklad tým, ktorí organizujú časté a početné párty. Keď sa zíde viac ľudí, ocení iste možnosť si vybrať, na čo majú práve chuť.

Kurča na grile

To som ale odbočil. Chcel som písať o našom prvom skoro letnom grilovaní. Rozhodli sme sa pre kurča. Kamarát sa tváril najskôr veľmi nedôverčivo. "To tam necháš celé kura?" Čudoval sa. Jasne, že áno. Už to máme preverené.

  

Vďaka pokrievke, ktorou je gril opatrený, sa celé kurča naozaj krásne upečie a nie je vysušené. Aby bola aj nejaká tá šťava, dali sme mäso do alobalovej misky. Inak krkovičku, ktorú taky máme veľmi radi, robíme len na samotnom rošte. (Plátky krkovičky sme rovno ogrilovali taky - k nedeľnému obedu prišli vhod. Pravda, na tie už sme potom s plným žalúdkom nedávali toľko pozor a podarilo sa nám ich trochu pripáliť ...)


Kurča stačilo v priebehu asi hodiny a pol párkrát poliať alebo potrieť olejom zmiešaným s korením. Šťavnaté mäsko chutilo naozaj všetkým: dospelým, deťom aj mačkám.