MagazínAko vybrať sušiak na bielizeň

Prečítajte si, ako vybrať sušiak na bielizeň, aby vám perfektne vyhovoval.

Prečítajte si, ako vybrať sušiak na bielizeň, aby vám perfektne vyhovoval.

Sušiaky na bielizeň nemusíte poznať len v klasickom rozkladacím prevedení, určeného primárne do interiéru, ale vzhľadom na to, že bielizeň najrýchlejšie uschne vonku, sa pozrieme aj na záhradné sušiaky.

 

 

 
Ako vybrať sušiak na bielizeň? Začnite veľkostíDôležité sú predovšetkým správne rozmery, ktoré by mali odrážať vaše individuálne potreby, a teda zohľadniť frekvencia pranie a počet osôb v domácnosti, aby sa na sušiacej plochu všetko vošlo ideálne naraz. Prípadne, aby sa vešiak bez problému vošiel do vyhradeného priestoru a umožňoval tak pohodlnú a rýchlu obsluhu.

Ako je to s ukotvením?

V prípade kotvenia sušiaku sú na výber hneď tri možnosti - náročnejšie kotvenie do betónu, ktoré zároveň zaistí sušiaku neotrasiteľnú stabilitu, prípadne ukotvenie na stenu či fasádu, najjednoduchšie je potom klasické ukotvenie do zeme, ktorého výhodou je aj možnosť budúceho presunu sušiaku.


Nezabudnite na doplnky

Ďalej volíme tiež podľa samotného vybavenia sušiaku na: dĺžku šnúry, prípadne doplnky v podobe praktických háčikov na zavesenie ramienok. Alebo podobné riešenia pre možnosť zavesenie menších kusov bielizne bez použitia klasických kolíčkov. Vhodné je pozrieť sa aj na ceny náhradných komponentov.

Myslite aj na praktickosť

S čím môže byť spojená? Treba s tým, že sušiak na bielizeň bude odnímateľný či skladacie, čo je praktické najmä preto, že tak nebudete musieť využívať sušiak napríklad výhradne na záhrade. Rovnako tak sa môže hodiť prítomnosť líšt chrániacich šnúru pred nečistotami, vďaka ktorým budete mať istotu, že vaše čerstvo vyprané prádlo bude aj po sňatí sa šnúry čisté.