MagazínAko vybrať vchodovú striešku

Nechcete pri vychádzaní z domu zmoknúť, či len chcete ochrániť vstup pred rozmary počasia? Kúpte si zastrešenie vchodu. V tomto článku vám poradíme, ako vchodovú striešku vybrať.

Nechcete pri vychádzaní z domu zmoknúť, či len chcete ochrániť vstup pred rozmary počasia? Kúpte si zastrešenie vchodu. V tomto článku vám poradíme, ako vchodovú striešku vybrať.

 

Prvým krokom, ako vybrať vchodovú striešku, sú rozmery

Pred zaobstaraním nové vchodové striešky je dôležité mať jasno, aké rozmery by mala mať, a to aj s ohľadom na priestorové možnosti v miestach, kam hodláme striešku umiestniť, v opačnom prípade potom nezriedka dochádza k tomu, že sa zakúpená strieška nad vchod jednoducho nezmestí. Ujasnite si teda požadovanú výšku, hĺbku i šírku striešky.


Zvoľte správny tvar

Dôležitým bodom pri výbere vchodové striešky je tiež jej tvar, ktorý by mal korešpondovať nielen so spomínanými priestorovými možnosťami pre umiestnenie striešky, ale zároveň aj s celkovou architektúrou domu a vzhľadom vstupných dverí a ich okolia.

Úplnou klasikou sú potom jednoznačne oblúkové vchodové striešky, trendom posledných rokov zase striešky s plochou strechou, prípadne šikmé zastrešenie.


Aký materiál, typ konštrukcie či príslušenstvo?

Prím hrajú jednoznačne hliníkové vchodové striešky s polykarbonátom, moderné strešnou krytinou, ktorá vyniká vysokou odolnosťou, atraktívnym vzhľadom a rovnako ako hliník tiež prakticky nulovú potrebou údržby. Ponúka ideálny pomer tienenia a priepustnosti svetla, a navyše spravidla disponuje účinným UV filtrom a zvýšenou nosnosťou. Polykarbonátové vchodové striešky potom k dostaniu v celej rade farebných prevedení, a to ako samotnej nosnej konštrukcie, tak aj polykarbonátu, ktorý môže byť ako číry, dymový či v odtieni hnedej, striebornej a podobne.

K dostaniu sú ako striešky pre ukotvenie k stene, tak samonosné vchodové striešky, vhodné predovšetkým pre zastrešenie vchodu do reštaurácie, predajne, bytového domu ... Okrem typizovaných rozmerov môžete zvoliť model, ktorý umožňuje ľubovoľné predĺženie zastrešenie. Prípadne je vybavený praktickou bočnou stenou.