MagazínAko vyzerá moderné mobilné bývanie?

Mobilné domy boli pôvodne určené skôr pre sezónne bývanie a rekreáciu. Dnes je však možné, je za určitých podmienok, využívať celoročne. Medzi tento typ obydlia patrí aj mobilné dom Superior.

14.6.2017
 
Mobilné domy boli pôvodne určené skôr pre sezónne bývanie a rekreáciu. Dnes je však možné, je za určitých podmienok, využívať celoročne. Medzi tento typ obydlia patrí aj mobilný dom Superior.
 

Dom Superior

Mobilný dom Superior (viď obrázok) má rozmery 10 x 4 metre. A hoci má obytnú plochu púhych 40m2 prejdeme v ňom všetko, čo pre celoročné užívanie potrebujeme. Predsieň nadväzuje na kúpeľňu s WC s možnosťou zriadenia sprchovacieho kúta. A po oboch stranách kúpeľne je obytná miestnosť. Mobilný dom Superior predstavuje ideálne riešenie pre slobodné či bezdetné páry.
 

Konštrukčné riešenie mobilného domu

Konštrukčné rámy z ľahkej ocele zaisťujú pevnosť a stabilitu mobilného domu. Konštrukciu stien, podlahy i strechy dopĺňa stavebný systém SIPsCZ. Ide o samonosný sendvičový panel z OSB dosiek s izolačnou výplňou zo stabilizovaného samozhášlivého polystyrénu.
 

Preprava a ustavenie domu

Hoci má mobilný dom podvozok, nemožno ho prepravovať samostatne po ceste, vzhľadom k jeho nadmerným rozmerom je potreba mobilný dom prepraviť na prívese. Pomocou neho možno dom prepraviť po celej SR. Avšak pre jeho bezpečné zriadenia je potreba miesto prístupné pre stavebné autožeriav, ktorý dom umiestni na vopred pripravené miesto.
 

Ihneď k nasťahovaniu

Mobilný dom Superior je dodávaný s elektroinštaláciou vrátane bojlera, s kompletnými rozvody vody a odpadov. Strešná konštrukcia je opatrená zvody pre dažďovú vodu. Plastové okná sú doplnená žalúziami a parapety a v kúpeľni nechýba keramická dlažba a obklady. V oboch izbách sú laminátové podlahy a vnútorné sadrokartónové steny ošetrené náterom. Samozrejmosťou je príprava pre osvetľovacie telesá.
 

Odporúčanie:

Pred zaobstaraním mobilného domu je vhodné navštíviť ukážkové centrum, kde má zákazník jedinečnú možnosť si mobilný dom prejsť a poradiť sa s odborníkmi ohľadom vhodného výberu. Mobilné domy sú dodávané v rôznych modelových radoch, ktoré sa líšia veľkosťou, umiestnením okien, priečok a ďalšieho zariadenia. Tieto dispozície je potom možné po dohode s projektantom upraviť.