MagazínAko zabaviť deti na záhrade

Každý dospelý, ktorý má deti, vždy ocenia, keď si jeho deti v pokoji hrajú a on má pri svojich nekonečných povinnostiach chvíľku pre seba, ideálne doma na záhrade.

4.4.2017

Každý dospelý, ktorý má deti, vždy ocenia, keď si jeho deti v pokoji hrajú a on má pri svojich nekonečných povinnostiach chvíľku pre seba, ideálne doma na záhrade.
 

 

Deti na záhrade

Zhabanie malých detí na záhrade nebýva veľký problém. Tým stačí práve prelietajúce motýľ, alebo chlpatá húsenica. Deti sú šťastné, keď môžu objavovať svet a mnohokrát si vystačia sami so sebou.
 
Staršie deti preferujú tím, kamarátov, s ktorými môžu svoje dobrodružstvá zdieľať. A aj keď má mnohé záhrada svoje zákutia prebúdzajúcich vo fantáziu detí ich tajomné predstavy, je dobré zabezpečiť deťom miesta, ktoré nielen prebúdzajú fantáziu, ale poskytujú tiež bezpečia.
 

Bezpečné miesto pre hru

Deti sú vynaliezavé a v nami ponúkaných možnostiach si vždy môžu nájsť medzierku, ktorá ich môže ohroziť, ale s obstaraním domáceho detského ihriska, iste neoľutujete. Detské ihriská, vďaka unikátnym detailom, poskytujú deťom veľa druhov zábavy a podporujú ich fantazijné vnímanie sveta, a pomocou rebríkov, šmýkačiek a lán ich udržujú v zdravej kondícii.
 
Deti určite poteší nielen hrací domček, ale pre väčšie milé deti je vhodná treba futbalová brána alebo trampolína.
 
A ak chceme svojim deťom naozaj dopriať, kúpme im záhradný bazén. Nemusíme sa obávať veľkého zásahu do priestoru záhrady, ak kúpime nadzemný bazén, nech už bude nafukovacie alebo s pevnou stenou. A v prípade, že sú naše priestorové i finančné možnosti širšie, nebojme sa a kúpme si zapustený záhradný bazén. Radosť pri pohľade do žiariacich detských očí nám určite vykompenzuje vloženou námahu.
 

Bazén na záhrade

Pri kúpe bazénu je dobré myslieť aj na obstaranie schodíkov, krycie plachty, osvetlenie, solárne sprchy a ďalšieho príslušenstva, ktoré nám spríjemnia pobyt pri bazéne. U kvalitnejších bazénov je dobré zvážiť ich zastrešenie. Avšak ani lacnejšie bazény nemusí byť ochudobnené, pretože malé deti a najmä ich rodičia, ocenia ochránenie dieťaťa pred dlhodobým slnečným žiarením tieniaci markízou.