MagazínAko zariadiť detské ihrisko

Lámete si hlavu nad tým, ako zabaviť svojho potomka nielen doma, ale aj vonku na záhrade? Vytvorte na nej detské ihrisko. To, Ako by malo domáce detské ihrisko vyzerať a na čo nezabudnúť, sa dozviete v tomto článku.

Lámete si hlavu nad tým, ako zabaviť svojho potomka nielen doma, ale aj vonku na záhrade? Vytvorte na nej detské ihrisko. To, Ako by malo domáce detské ihrisko vyzerať a na čo nezabudnúť, sa dozviete v tomto článku.

 

Pieskovisko nesmie chýbať
 

Základom každého detského ihriska je pieskovisko, ktoré spoľahlivo zabaví ako chlapcov, tak dievčatá. Na Hobbytec preto nájdete hneď niekoľko pieskovísk v modernom prevedení. Napríklad detské pieskovisko s verandou z borovicového dreva - zastrešená veranda je vybavená kolieskami, samotné pieskovisko sa nachádza pod ňou a možno ho odtiaľ kedykoľvek jednoducho vysunúť a za dažďa zase zasunúť späť, aby nenavlhlo piesok, prípadne do pieskoviska nemali prístup potulujúce sa mačky a iné zvieratá .

Obľúbené je tiež pieskovisko s postrannými lavičkami a výškovo nastaviteľnou, sklopnou strechou, ktorá deťom počas hrania sa na pieskovisku zaisťuje tieň, a za dažďa sa dá spustiť až do úrovne lavičiek tak, že zakrýva celý priestor pieskovisko.


Nezabudnite na šmýkačky a hojdačky

Ak sa pýtate, čím ďalším vybaviť domáce detské ihrisko, rozhodne nezabúdajte ani na u detí tak obľúbené šmýkačky a hojdačky. Oboje dnes môžete tiež kúpiť ako hotové riešenie, ktoré už len jednoducho zmontujete na mieste svojpomocne.

Všeobecnou výhodou kupovaného riešenie je potom tiež to, že spĺňajú vopred dané technické a bezpečnostné normy, čo ani pri všetkej snahe nemusí platiť pre šmýkačky, hojdačky a ďalšie súčasti ihrisko vyrobeného svojpomocne.


Kúpte celú zostavu

Pokiaľ máte na záhrade dostatok priestoru, môžete zariadiť detské ihrisko celej naraz jednoducho tak, že zaobstaráte ihrisko pre deti vo forme zostavy. Na pohľad, ale aj čo sa vybavenosti týka, znesú porovnanie s verejnými ihrisku, ktoré nájdete na každom sídlisku. Takáto zostava bežne zahŕňa jednu až dve šmýkačky a pieskovisko v jednom, väčšie modely tiež hojdačku, ku všetkému sú cenovo dostupné.


Hitom sú tiež detské domčeky

Alternatívou k zostave detského ihriska potom môžu byť tiež populárny detské záhradné domčeky, medzi najžiadanejšie potom patrí najmä hracie domčeky na nožičkách, vybavené verandou, z ktorej okrem schodíkov vedie tiež malá šmykľavka. Voľný priestor pod domčekom potom môže byť využitý práve pre umiestnenie pieskovisko. Všeobecne si domčeky získavajú obľubu najmä preto, že si tu môžu deti zriadiť vlastné "chalúpky", či "pevnosť" a mať tak vlastný priestor k svojej realizácii.


Čo takto trampolínu?

Ak si stále kladiete otázku, ako zariadiť domácu detské ihrisko, máme pre vás ďalší tip. Zvážte zhotovené detské trampolíny. Dieťa tak získa priestor k vybitiu svojej energie a zároveň skákanie prospeje jeho zdravie a fyzickej kondícii. Zlepší si schopnosť orientácie v priestore, ale aj rovnováhu ... Nielen, že vďaka nej bude vaše dieťa v pohybe, ale môže si precvičiť napríklad aj rovnováhu. Rad trampolín má navyše praktické bezpečnostné siete pre zaistenie maximálnej bezpečnosti pri skákaní.