MagazínAku pomocníci do záhrady

Akumulátorové náradie a stroje sa čím ďalej viac využívajú aj v záhradách.

Akumulátorové náradie a stroje sa čím ďalej viac využívajú aj v záhradách.
 

 

Pomocníci na baterky

Aku vŕtačku považujeme dnes za úplne samozrejmú, tak prečo náradie na baterky nepoužívať aj v záhrade? So správnym typom sa nemusíte obávať nízkeho výkonu. Vyspelé lítiové akumulátory a bez kefiek pohony zvládnu rovnakú prácu ako technika benzínová. Odpadá tu hluk, splodiny a na nabíjanie článkov vám postačí 230 V. Ďalšie výhody sú jednoduchá obsluha a nízka hmotnosť, ale aj nižšia obstarávacia cena.
 

Namiesto benzínu elektrina

Vysokokapacitná batéria dodá rovnakú energiu, ako nádrž benzínu. Kvalitné nabíjačky zvládnu akumulátor nabiť veľmi rýchlo. Ak máte dve batérie, môžete ich veľmi ľahko dopĺňať. Po vybití akumulátora ho dáte nabiť a do plotostrihu s aku motorom nasadíte plne nabitú.
 

Jednoduchá obsluha

Záhradná technika na aku pohon, napríklad záhradné vysávače sú veľmi jednoduché na obsluhu. Aku stroj je veľmi ľahký, iba s minimálnymi vibráciami a jednoduché ovládanie. Nemusíte si pri práci strážiť kábel či dostatok benzínu v nádrží. Lítiové akumulátory majú veľkú kapacitu. Jediným stlačením tlačidla môžete stroj zapnúť a vypnúť.
 

Minimálne náklady

Doplňovanie paliva do štvortaktných motorov je časovo pomerne náročné, brať ohľad musíme aj na finančnú stránku. Kým akumulátory majú dlhú životnosť. Nemusíte ich tak často vymieňať. Záhradná technika so spaľovacím motorom je navyše nákladná. Obstarávacia cena náradie na aku je vyššia, ale konečná.
 
Nemáte žiadne ďalšie výdavky. Aku náradie je tiež vďaka možnosti zníženia otáčok oveľa tichšie a neopotrebováva sa tak rýchlo. Nemusíte sa obávať napríklad toho, že nalejete do techniky zlý olej či benzín. S aku technikou sa navyše nebojí pracovať ani ženy. Môžete tak časť svojich povinností ľahšie rozdeliť.