MagazínAltánok na záhrade?

V dobách minulých bol altánok súčasťou každej lepšej záhrady. A je dobre, že sa v dnešnej dobe tento trend vracia.

24.7.2017
 
V dobách minulých bol altánok súčasťou každej lepšej záhrady. A je dobre, že sa v dnešnej dobe tento trend vracia.
 

 

Krásný prístrešok

 
Rýchle riešenie predstavuje altánok plachtový. Jeho jedinečná výhoda je jeho mobilita, skladnosť a samozrejme obstarávacia cena. Tiež altánok hliníkový spĺňa požiadavky na komfortnú posedenie na záhrade. Ale nech chceme alebo nie, pojem altánok si najčastejšie spojíme s ľúbivú drevenou záhradný stavbou. A drevené altánky možno považovať za nadčasové stavby, ktoré neomrzí.
 

Altánok z dreva

Je Ak drevený altánok pevný a kvalitný, dokáže plniť svoj účel a krášliť záhradu po mnoho rokov. Avšak vzhľadom na to, že ide o prírodný materiál, je potrebné venovať mu občasnú náležitú starostlivosť. Túto starostlivosť nám iste uľahčí, ak si od počiatku vyberieme altánok z vysoko kvalitného materiálu. Altánok, ktorý je navrhnutý tak, aby mal dostatočnú konštrukčnú ochranu, ktorá k predĺženiu životnosti altánku z dreva významne prispieva.
 
 

Konštrukčná ochrana

Konštrukčná ochrana predstavuje súhrn opatrení, ktoré sa vykonáva za účelom ochrany dreva pred drevokaznými hubami, škodcami a klimatickými vplyvmi. Ide najmä o dostatočný presah strechy, zníženie drsnosti povrchu, zamedzenie vzlínanie vody dostatočnou výškou pätky, používaním vhodných konštrukčných spojov, vhodným uložením dreva, a pod. Ak sa rozhodneme pre obstaranie dreveného altánku, je vhodné staviť na odborníkov, ktorí s touto problematikou počítajú.
 

Nadčasový altánok

 
Jedným z najpredávanejších drevených altánkov je šiestich-uholníkový altánok série Panama. Veľkou výhodou u tohto typu altánku je, že je možné ho dodať v širokej dizajnovej škále. Tzn., Že si možno vybrať z niekoľkých rozmerov, kedy dĺžka uhlopriečky môže byť v rozmedzí 310 - 500 cm. Navyše si možno vybrať aj materiál, z ktorého bude altánok dodaný. Vybrať si možno až z 11 druhov dreva. Súčasťou altánku je drevená podlaha, stôl i lavice.