MagazínAtypická zimní zahrada

Túžite po zimnej záhrade, ale neviete kam ju umiestniť? Dôvodom môžu byť atypické tvary vášho domu, nedostatok miesta alebo zámer ju prepojiť s interiérom a zväčšiť úžitkovú plochu. Nič z toho však nemusí byť problém, moderné postupy nám umožňujú vytvoriť stavbu úplne na mieru.

Hliníková konštrukcia uspokojí vaše náročné požiadavky. Stavba z tohto materiálu dosahuje vysokej kvality a prináša komplexné riešenie priamo na mieru. Nejde tak len o rozmery samotnej, ale tiež druh tienenia a ochrany proti slnku či výber druhu strechy. To je dôležité predovšetkým vzhľadom na ochranu pred nepriazňou počasia.

Sezónne riešenie

Celosklenená variant vďaka svojim vlastnostiam vytvorí ďalší obytný priestor. Tento typ ponúka dokonalé využitie celého miesta a úplne pokryje celkové rozmery balkóna alebo terasy. Môžete si tak užiť maximálny komfort od jari až do jesene. Celosklenená stena vám totiž poskytne pohodlie za dažďa aj ochranu pred silnými slnečnými lúčmi. Zároveň chráni pred hlukom a znečistením.   
 

Celoročné zimná záhrada

Špičkové spracovanie vytvára konštrukciu, ktorá svojimi parametrami umožní využitie zimná záhrada naozaj za každého počasia. Najvyššia tepelná izolácia a vynikajúce hodnoty tepelnej priepustnosti okna vždy zaistí vytúžené klímu. Môžete si tak zväčšiť priestor interiéru domu a záhradu priamo pripojiť k vybranej miestnosti.
 

 
Zároveň sa v každom prípade ide o zákazkovú výrobu, ktorá objekt úplne prispôsobí našim možnostiam pri realizácii. Navyše sa každá stáva svojím originálom. Napríklad dvere je možné zaistiť v ľubovoľnej polohe, čím sa zlepšuje vodotesnosť a akustická izolácia.   
   

Bazén či vlastná záhrada

Či už ste nadšený botanik, či milujete rodinné chvíle pri bazéne, zimná záhrada vám vyhovie vo všetkom. Dôležité je zvoliť správny systém odvetrávania a orientáciu na svetovú stranu. Pritom vychádzame z podielu zasklených plôch a sklonu strechy. Pre ešte lepší prívod vzduchu potom volíme lamelová okna, posuvné vetráky alebo vetracie mriežky.
 

 
Ak túžime vytvoriť maximálne zelené prostredie, sústredíme sa na úroveň vlhkosti, ktorá by sa mala pohybovať medzi 50 - 60%. K tomuto cieľu sa nám pomôžu priblížiť veľkoformátová okná v kombinácii s posuvnými dverami. To však často nestačí. V prípade silných slnečných lúčov je nutné myslieť na zodpovedajúce tienenie.