MagazínBazén na záhrade

Pre mnohých predstavuje vlastný bazén módny trend, pre iných je to odpočinok, zábava a relaxácie. A hoci môžeme v súčasnosti využívať rad aquaparkov a kúpalísk je stále viac tých, ktorí si chcú zaobstarať vlastný záhradný bazén.

Pre mnohých predstavuje vlastný bazén módny trend, pre iných je to odpočinok, zábava a relaxácie. A hoci môžeme v súčasnosti využívať rad aquaparkov a kúpalísk je stále viac tých, ktorí si chcú zaobstarať vlastný záhradný bazén.
 

 

Na čo je nutné pri výbere bazéna myslieť

Ak sa už rozhodneme pre zriadenie bazénu, vyvstáva otázka, aký bazén si kúpime. Tá sa riadi nielen finančnými možnosťami užívateľov, ale najmä možnosťami priestorovými. Aké možnosti ponúka naša záhrada. Chceme, aby bol náš bazén mobilné alebo bazén do zeme? Bazén nafukovací alebo bazén s pevnou stenou? Vždy je potrebné zvážiť, čo vlastne od novo nadobudnutého bazéna očakávame.
 
Ak ako babička s dedom občas privítame deti na prázdninách, úplne nám postačí menšie nadzemný bazén. Je stabilný, nenáročný na prevádzku a hodí sa k príjemnému letnému osvieženie na každú záhradu. Náročnejší na obstaranie i prevádzku je potom polozapustený bazén alebo úplne zapustený bazén. Tieto bývajú z rozličných materiálov. Ide o bazény plechové, celokovové, laminátové, akrylátové alebo polypropylénové.
 

Výstavba bazéna

Výstavba bazéna nie je jednoduchá, preto je vhodné zaobstarať si bazén od firmy, ktorá vykoná zároveň jeho inštaláciu. Tým predídeme mnohým problémom. Pokiaľ si bazén inštalujete svojpomocne, je potreba dôkladne pripraviť plochu kam bazén umiestnite. Miesto by malo byť celodenne preslnené, nezatienené stromy, čím si ušetríme prácu s čistením bazénu. Plocha, na ktorú bazén postavíme, musí byť rovná, bez nečistôt a kamienkov.
 

Starostlivosť o bazén

Bazén vyžaduje každodennú starostlivosť. Ak chceme mať priezračne čistú vodu, bez závad nevyhneme sa nadobudnutie bazénovej filtrácie. Vďaka pieskovej filtrácii eliminujeme množstvo bazénových chemikálií na minimum. Solárne kolektory a tepelné čerpadlá potom predĺži kúpaciu sezónu a celkovo zvýši komfort v užívaní bazéne. Pri kúpe bazénu je dobré myslieť aj na obstaranie schodíkov, krycie plachty, osvetlenie, solárne sprchy a ďalšieho príslušenstva, ktoré nám spríjemnia pobyt pri bazéne. U kvalitnejších bazénov je dobré zvážiť ich zastrešenie. Avšak ani lacnejšie bazény nemusí byť ochudobnené, pretože malé deti a najmä ich rodičia, ocenia ochránenie dieťaťa pred dlhodobým slnečným žiarením tieniaci markízou.
 

Bazén na kľúč

Ak túžite po bazéne a nie ste si úplne istí, či ho zvládnete správne nainštalovať alebo jednoducho na to nemáte čas, je pre Vás ideálnym riešením bazén na kľúč. Skúsení pracovníci Vám poradia nielen s výberom, ale tiež navrhnú najlepšie riešenie, vykonajú kalkuláciu nákladov, inštalujú bazén i bazénovú technológiu. Ide o dobrú investíciu, pretože kvalitne postavený bazén Vám bude dobre slúžiť mnoho rokov.