MagazínČistenie sklenených plôch

Jarné upratovanie bez umytých okien si väčšina gazdiniek nevie predstaviť, ale umývanie okien je jedna z najmenej obľúbených činností. A čo keď máme zimnú záhradu? To je sklenených plôch bezpočet.

Jarné upratovanie bez umytých okien si väčšina gazdiniek nevie predstaviť, ale umývanie okien je jedna z najmenej obľúbených činností. A čo keď máme zimnú záhradu? To je sklenených plôch bezpočet.
 

 

Ako umývať okná efektívne

Revolúciu v čistení okien alebo akýchkoľvek sklenených plôch predstavujú robotické čističe povrchu skiel, okien, zrkadiel. Sú ideálnym pomocníkom na čistenie obchodných výkladov. Robotické čističe povrchov sa pohybujú lineárne a čistenie prebieha v dvoch smeroch. Títo roboti sa dokážu prispôsobiť rôznym hrúbkam skiel a okrem skiel dokážu vyčistiť aj obklady alebo sprchové kúty, prispôsobením utierky čistenému povrchu.
 

Princíp funkcie robotického čističe okien

Robotický čistič pracuje podobne ako automatický vysávač alebo automatická kosačka na trávu, ale na rozdiel od nich pracuje vo zvislej polohe. Na sklenenej ploche sa "udrží" pomocou podtlaku. Na ovládači je potom potrebné zvoliť jednu z predvolieb čistenia a robot môže začať pracovať.
 

Príslušenstvo robotického čističe

Súčasťou čističe sú návleky s krúžkami, diaľkový ovládač, náhradné batérie do ovládača, adaptér a šnúra pre bezpečnosť prístroja.
 

Čistenie robotickým čističom

Pred samotným čistením je dobré zabezpečiť robota pred pádom priloženým bezpečnostným lanom. Potom skontrolujeme nabitie prístroja, nasadíme na neho utierku a môžeme začať čistiť. Zapneme čistič, ten začne nasávať vzduch a tým sa pripevní, prisaje, k čistenému povrchu.
 

Voľba programu

Pomocou diaľkového ovládania vyberieme variantu programu umývania a robot začne povrch umývať. Po ukončení práce zvukovým signálom upozorní, že je plocha vyčistená. Po výmene čistiace utierky za leštiace utierku a opätovnom naprogramovanie prístroje na leštenie povrchov, začne robot povrch leštiť.
 

Údržba prístroja

Robotický čistič je prakticky bezúdržbový. Jediné čomu musíme venovať pozornosť, sú čistiace a leštiace utierky, ktoré je možné opätovne vyprať v práčke a následne znova použiť. Utierky možné navyše dokúpiť ako bežný sortiment robotických čističov okien.
 

Tip:

Ako už bolo povedané, robotický čistič na okná je vhodný na akékoľvek sklenené povrchy a jeho funkcie ocenia najmä majitelia veľkých sklenených plôch. Predstavte si akým užitočným pomocníkom je robotický čistič okien v zimnej záhrade. Dosiahne aj na neľahko dostupné miesta a my môžeme s radosťou pozorovať, ako neľahkú prácu vykoná za nás.