MagazínDezinfekcia vody v bazéne pomocou soli

Možností ako sa starať o čistotu bazénovej vody je niekoľko. A už zďaleka neplatí, že za udržaním čistej vody v záhradnom bazéne stojí značné úsilie. Vyspelá technológia aj kvalitné bazénové prípravky nám prácu uľahčujú natoľko, že udržanie hygienicky nezávadnej vody je nenáročnou činnosťou.

2017.02.05
 
Príležitosti pre čistotu vody v bazéne je len starosti niektoré z nich. A to zďaleka nie je pravda, že čistá voda v bazéne na záhrade pre uchovanie stojí značné úsilie je. Vyspelé technológie a kvalitné výrobky bazén pracujeme oveľa ľahšie udržať hygienické úspory vody aktivity.
 

 

Dezinfekcia bazénovej vody pomocou soli

Princíp dezinfekcia vody je veľmi podobný tomu, ktorý dezinfikuje vody pomocou chlóru, ale dávka je iný. Odporúčaná dávka soli je 3-5 kg ​​na m3 vody v bazéne. Soľ sa rozpustí vo vode a chlóru sa uvoľňuje do bazénovej vody elektrolýzou rozpustených solí.
 

Elektrolýza soli v bazéne

Tam elektrolýzy, je nutné inštalovať filtračný systém mať elektródy. Zariadenie nazýva soľou poskytuje solinators dezinfekciu vody. Dochádza k split soli a tvorba plynného chlóru, ktorý sa ďalej nechá reagovať s vodou, sa prevedie na kyselinu chlórnu, a ako vedľajší produkt je hydroxid sodný. Solinators môže fungovať len v prípade, že filtrácia je vykonávaná.
 

Výhody soli v bazene

Dezinfekcia elektrolýzou je lepšie pre ľudské telo, ako dezinfekcia chlórom. Dezinfekcia je nielen ekologicky, ale i ekonomicky.
 
Nevýhodou použitia slanej vody v bazéne pre dezinfekciu je, že slaná voda agresívne materiály, ktoré podliehajú korózii. Je preto nevyhnutné kroky, čerpadlá, potrubia a ďalších komponentov tvorí materiály odolné proti korózii.
 

Tip:

Dezinfekcia je vhodné použiť morskú soľ. obsahuje kuchynskú soľ, pretože jódu odporúčané. Jód počas elektrolytickej reakcie môže spôsobiť agresívne a dermatologické problémy. Okrem toho, soľ obsahuje vysoké množstvo vápnika, ktorý vedie k bazénu a bazénového príslušenstva sa na vyššiu tvrdosti a následné problémy s vápenatých usadenín.