MagazínDôležité prvky mestského mobiliáru

Neoddeliteľnou súčasťou mestskej krajiny je jeho mobiliár. Jednotlivé prvky potom dotvárajú originálny vzhľad ulíc, parkov a námestí. Zároveň sú neoceniteľným pomocníkom pre všetkých miestnych obyvateľov a slúži pre oddych aj ochranu pred nepriaznivým počasím. Čo všetko sem patrí? Prejdite sa po našej ponuke.

Autobusové zastávky a prístrešky

Autobusové zastávky sú jedným z najdôležitejších prvkov mestského mobiliáru. Pri ich výbere je nutné zvážiť hneď niekoľko aspektov. Okrem vzhľadu sa jedná o odolnosť voči počasiu i vandalom. Všetky parametre spĺňa hliníkový materiál, ktorý je bezúdržbový a je schopný chrániť návštevníkov pred vetrom i dažďom.

Jeho ďalšou výhodou je variabilita a moderný vzhľad. Vďaka tomu je možné vytvoriť objekt úplne na mieru, tak aby zapadol do svojho okolia. V ponuke tak môžete nájsť malé, typizované aj presklené typy. Jeho montáž je navyše veľmi jednoduchá a zvládne ju aj priemerne zdatný jednotlivec.

Lavičky

Mestské a parkové lavičky sú ďalším kľúčovým prvkom verejného priestoru. Vítané miesto na posedenie pre občanov je nutné vyberať s ohľadom na kvalitu prevedenia i vzhľadu. Zaujímavé riešenie ponúka kombinácia drevených lát v prírodnej farbe a čierne oceľové konštrukcie.

Prístrešok na bicykle

V posledných rokoch začína týchto stavieb v mestách pribúdať. Ochrana pre tento obľúbený dopravný prostriedok je už bežným štandardom. Prístrešok na bicykle je možné vybudovať na pár metroch štvorcových a úplne podľa požadovaných rozmerov. Opäť ľahká konštrukcia z eloxovaného hliníka zaistí dostatočne ukryté miesto pred dažďom. Kvalitné zastrešenie vyniká izolačnými vlastnosťami.