MagazínDomáca infrasauna má lacné prevádzkové náklady

Infrasauny sú cenovo dostupné, ponúka oproti klasickej saune tiež nízke prevádzkové náklady. Bez problémov môžete infrasauny umiestniť v interiéri a zvládnete je tiež sami zmontovať.

Infrasauny sú cenovo dostupné, ponúka oproti klasickej saune tiež nízke prevádzkové náklady. Bez problémov môžete infrasauny umiestniť v interiéri a zvládnete je tiež sami zmontovať.
 
 
Infrasaunu tvoria stavebnice, ktorú si priveziete alebo necháte priviezť a počas krátkej doby ju zmontujete a sprevádzkujete. Stačí vám len dostatočne voľná plocha a prívod do elektrickej zásuvky. Pobyt v infrasaune nezaťaží váš organizmus, je teda vhodná aj pre tých, ktorí nemôžu navštevovať klasickú saunu zo zdravotných dôvodov.
 
 

Podľa čoho sa infrasauny delia:

Podľa počtu osôb - najčastejšie nájdete na trhu infrasaunu pre jednu až dve osoby. Na trhu sú k dostaniu infrasauny pre šesť osôb.
 
Podľa ohrevu - infrasauny sú vybavené keramickým či karbónovým ohrievačom. Keramická ohrievače môžu byť tiež svetelná red light ohrievače.
 
Podľa materiálu - klasické infrasauny sa vyrába z kanadského jedlovce. Drevo neobsahuje živicu a nevydáva tak žiadnu vôňu. Ďalej sa využíva céder. To naopak obsahuje esenciálne oleje, ktoré má veľmi príjemnú vôňu. Cédrové drevo nemá hrče a vyzerá tak veľmi celistvo.
 

Podľa čoho infrasaunu vyberať?

Infrasaunu vyberte podľa toho, pre koľko potrebujeme osôb a aký chceme materiál a samozrejme podľa typu vozidiel. Údržba nie je nijak náročná a je potrebné dodržiavať základné hygienické predpisy. Z prostriedkov môžete používať tie na čistenie a impregnáciu dreva.
 
 
Náklady na jedno saunovanie vás vyjdú okolo päť korún za hodinu. Umiestniť ju môžete do spálne, zimné záhrady či do haly. Infrasauna nevytvára paru a tak nie je potreba riešiť odvetrávanie miestnosti. Infražiarenie prestupuje pokožkou a prehreje vaše kĺby. Procedúru stačí opakovať raz, zatiaľ čo vo fínskej saune aj niekoľkokrát. Infrasauna slúži na prehriatie a detoxikáciu organizmu. Za 30 minút v nej spálite 600 kcal. Saunovanie v infrasaune vás zbaví napätia a stresu.