MagazínDve autá v rodine - ako zabezpečiť lacné kryté parkovanie

Zaobstarali ste v rodine druhé auto, ale pre jedno z nich či rovno obe dve vám chýba kryté parkovanie? Prečítajte si tento článok a zistite, či sa vám viac oplatí garáž alebo prístrešok na auto.

Zaobstarali ste v rodine druhé auto, ale pre jedno z nich či rovno obe dve vám chýba kryté parkovanie? Prečítajte si tento článok a zistite, či sa vám viac oplatí garáž alebo prístrešok na auto.

K dobrému technickému stavu vozidla prispieva tiež jeho garážovanie. Stavba murovanej garáže je pre mnohých finančne i časovo náročná, o niečo viac v prípade, že sa jedná o garáž rovno pre dve autá, po akej alternatíve sa teda poobzerať?

Betónové garáže

Ak hľadáte riešenie, ktoré bude najviac pripomínať klasickú murovanú garáž, práve vám je určená betónová garáž, ktorá je aj vo variante pre dva automobily spravidla lacnejšie, navyše mobilné a pripravená na použitie počas pár hodín, maximálne jedného dňa. Betónové garáže sú totiž tvorené z modulu, ktorý je dovezený a žeriavom osadený na určené miesto. Nie je teda divu, že sú betónové dvojgaráže žiadané. V prípade nižšieho rozpočtu dobre poslúži tiež montovaná garáž.


Prístrešok pre auto

Prístrešok pre auto predstavuje moderný spôsob zaistenia krytého státia. A zabezpečuje predovšetkým ochranu pred nepriazňou počasia.

Okrem atraktívneho vzhľadu zaujme predovšetkým nízkou obstarávacou cenou a širokým výberom prevedení, v ponuke tak nájdete drevené, ale aj lacné hliníkové prístrešky na auto na montáž svojpomocne. S rôznymi druhmi strešnej krytiny, rozmery a doplnkovým príslušenstvom. Rad modelov umožňuje vzájomné spojenie do rôzne usporiadaných zostáv, takže možno jednoducho vytvoriť prístrešok pre dve autá, prípadne celú firemnú flotilu.


Kombinácia oboch?

Váhate, či prístrešok, alebo garáž? Kúpte si garáž s prístreškom. Napríklad tak môžete drahšie auto parkovať v garáži, zatiaľ čo druhý, zasa lacnejšie či menšie zase pod prístreškom. Prípadne zaparkujete tam, kde je to pre vás práve pohodlnejšie. Jedná sa teda rovnako o dobré riešenie v prípade, že obstaranie druhého vozidla plánujete až v budúcnosti. Dovtedy tak môžete parkovať v garáži a prístrešok využívať ako náhradu za chýbajúce pergolu, prípadne krytý skladový priestor.