MagazínElektrická tlaková umývačka

Prázdniny neprázdniny, na záhrade sa upratuje aj napriek letnému obdobiu. Je potrebné umyť bazén, záhradný nábytok, dlažbu na terase, fasádu, auto alebo bicykel? S elektrickou tlakovou umývačkou to pôjde hravo.

 
25.7.2017
 
Prázdniny neprázdniny, na záhrade sa upratuje aj napriek letnému obdobiu. Je potrebné umyť bazén, záhradný nábytok, dlažbu na terase, fasádu, auto alebo bicykel? S elektrickou tlakovou umývačkou to pôjde hravo.
 

 

Úspora času a námahy

Tlaková umývačka, je kvalitný pomocník, ale aby spĺňala kladené nároky, je potrebné vybrať si tú správnu. Optimálne je vybrať si tlakovú umývačku so všetkým príslušenstvom, aby sme mali potrebné nadstavce pre rôzne možnosti čistenia. Je tiež značný rozdiel v tom, či si kúpime tlakovú umývačku napojením na vodovodný rad alebo takú, ktorá funguje napríklad na vodu zo suda. Pomocou tlakové umývačky usporíme nielen čas a námahu, ale až 80% vody, oproti omývanie s hadicou.
 

Čo je pri výbere dôležité

Pri výbere wapkou je dobré zamerať sa na čerpadlo. Čím je tlak v čerpadle vyšší, tým je umývanie účinnejší. Tiež prietok čerpadla je dôležitý. Vyšší prietok zaručí rýchlejšie odvedenú prácu. Je dobré venovať pozornosť aj materiálu, z ktorého je čerpadlo vyrobené. Tie najlacnejšie a najmenej výkonné umývačky majú čerpadlo zhotovené z odolných plastov.
 

Kvalita za rozumnú cenu

Za veľmi vydarený typ tlakové umývačky, možno považovať elektrickú umývačku Michelin MPX 130 BW. Táto umývačka má kvalitné triplexný kovové čerpadlo s piestom z tvrdenej nerezovej ocele. Bezpečné ovládanie umývačky zabezpečí systém TSS. Ide o takzvaný total stop systém, ktorý po uvoľnení spínača na rukoväti ihneď vypne prívod vody a tým sa umývačka zastaví.
 

Tipy

Niektoré povrchy je možné nevhodným použitím trysky poškodiť. Je dobré používať umývačku, u ktorej je možné regulovať tlak vody. Čerpadlo wapkou je ohrozené vnikom nečistôt, tieto môžeme eliminovať vhodným filtrom. Po ukončení práce, nielen že vypneme prívod vody, ale hlavne odtlakujeme pištoľ, avšak nie je nutné prístroj odvodňovať. K odvodnenie prístroja musíme pristúpiť vždy pred jeho zazimovaním.
 

Bezpečnosť predovšetkým

Vysokotlakový čistič pri neopatrnom používaní môže priniesť viac škody ako úžitku a dokáže privodiť vážne zranenia. Nikdy pištoľou nemierte na ľudí či zvieratá a pred prvým spustením prístroja sa zoznámte s jeho obsluhou a bezpečnou prevádzkou.