MagazínElektrické krby a ich výhody

Nepotrebujete komín, ani tuhé palivo. Sú úplne bezúdržbové. Také sú elektrické krby, ktoré sú stále obľúbenejším doplnkom v interiéri.

Nepotrebujete komín, ani tuhé palivo. Sú úplne bezúdržbové. Také sú elektrické krby, ktoré sú stále obľúbenejším doplnkom v interiéri.
 
Krby sú považované za obľúbené a často takmer kľúčové prvky v domácnosti. Oheň navodí príjemnú a romantickú atmosféru, ale zložitosť inštalácie klasických krbov mnohých odrádzajú. Výrobcovia preto ponúka mnoho alternatív. Elektrické krby sú maximálne bezpečné a nenáročné na inštaláciu. Elektrický krb úplne zmení dizajn miestnosti a povýši ju na luxusný interiér.
 
Kúpte si ekologický a finančne nenákladný krb do svojej obývačky. Elektrická krbová vložka má veľmi dlhú životnosť. Nie je potreba zháňať drevo či iné kurivo a nehrozí jeho korózie. Krb stačí jednoducho postaviť, či zavesiť v danom izbe a zapojiť do zásuvky.
 
Pri používaní elektrického krbu sa nemusíte obávať emisií, neustále špinavého interiéru od sadzí a popola. Majú dlhú životnosť a svoj atraktívny vzhľad si zachovajú aj po desiatky rokov. Krb dokonale imituje vzhľad horiaceho dreva. Môžete ho inštalovať v obývačke, v spálni, v hale, ale pokojne aj v kúpeľni. Jedinou nevýhodou elektrického krbu je, že nevydáva príliš veľké teplo. Chýbať vám bude teplo a praskanie polienok. Elektrický krb sa dá ovládať pomocou diaľkového ovládania. Vybrať si môžete mnoho farieb i dizajnových prevedení.
 

Elektrické krby a ich technické parametre

Elektrický krb býva vybavený ventilátorom s výkonom 1- 2 kW, ktorý vykúri priestor do 70 m3. Nepotrebujete stavať komín, čím nezaťažíte konštrukciu domu. Jednoducho ich môžete presúvať z miesta na miesto podľa potreby. Krby možno využiť ako doplnkové zdroje kúrenie. K inštalácii elektrického krbu nepotrebujete žiadne povolenia.