MagazínElektrické krby ako súčasť moderného interiéru

Čo dnes nesmie chýbať v moderných interiéroch? Medzi hlavné súčasťi patria elektrické krby. Aké majú výhody, prečo si ich zaobstarať?

Čo dnes nesmie chýbať v moderných interiéroch? Medzi hlavné súčasťi patria elektrické krby. Aké majú výhody, prečo si ich zaobstarať?

V čom sú vlastne elektrické krby tak výnimočné a tak unikátny? Môžu byť využité v akomkoľvek interiéri. Teda nielen v domoch, ale aj bytoch. Sú výhradne na elektrinu, takže neprodukujú žiadne spaliny, ktoré by bolo nutné odvádzať. Elektrický krb si tak môže zaobstarať aj človek, ktorý býva v byte a klasický krby si tak jednoducho nemôže zaobstarať.

 

Elektrické krby ponúknu dokonalú ilúziu ohňa

Elektrické krby zároveň ponúknu dokonalú ilúziu ohňa. Pre toho, kto nechce alebo nemôže mať klasický krb, sú elektrické krby skutočne dokonalou náhradou. Tie lepšie nielen že dokážu veľmi dobre napodobniť efekt horenia dreva, ale vytvára ešte efekt mihotavých plameňov, prípadne na pozadí zobrazujú horúce uhlíky. Tie najlepšie elektrické krby na trhu dokonca môžu ponúknuť zvukový sprievod imitujúce horenia a praskanie ohňa.

 

Elektrický krb je štýlovým topidlom

Nie je to len dizajnový efekt, ktorý môže elektrický krb priniesť. Majú tiež praktické využitie. Dokážu vytvoriť aj takzvané sálavé teplo. Vďaka tomu sa môžu hodiť ako sekundárne vykurovania, ktoré sa plne vyrovná mnohým přímotopům. Tie navyše strčí do vrecka práve z dôvodu už spomínaného modernejšieho dizajnu.

 

Poteší tiež celková praktickosť

Keď sme spomenuli porovnaní s klasickým priamotop, môžeme neho ešte zostať, pretože elektrický krb si zachováva rad podobných vlastností. Patrí sem napríklad:
  • Prenositeľnosť - krb možno jednoducho umiestniť kamkoľvek
  • Jednoduché zapojenie - pripojenie do elektrickej siete
  • Jednoduché ovládanie - pomocou regulátora
Ak sa pozrieme aj na ďalšie praktické vlastnosti, je dobré sa opäť dotknúť výhod drahších modelov. Tie umožnia potrebné ovládanie na diaľku, a to napríklad rovno prostredníctvom chytrého telefónu.

Lákavé ceny

Posledný výhodou, a vlastne tiež dôvodom, prečo si elektrický krb domov zaobstarať, je aj priaznivá cena. Zvlášť, ak zohľadníte fakt, že do svojho domu alebo bytu, ale napríklad aj na chatu nekupujete len dizajnový doplnok, ale niečo, čo dokáže interiér aj vykúriť. Ideálne napríklad v chladnejších jarných, alebo jesenných dňoch, kedy sa ešte neoplatí zapínať klasické centrálne kúrenie.