MagazínGaráž na motorku

Ste milovníci jednej stopy a premýšľate nad tým, že si zaobstaráte garáž na motorku? Pozrite sa s nami, prečo je to dobrá voľba a akú vybrať.

Ste milovníci jednej stopy a premýšľate nad tým, že si zaobstaráte garáž na motorku? Pozrite sa s nami, prečo je to dobrá voľba a akú vybrať.

Zatiaľ čo v prípade automobilov nie je veľký problém nechať ho parkovať kedykoľvek vonku, u motocyklov už áno. Dážď, ale aj ďalšie rozmary počasia sa môžu negatívne podpísať ako na jej vzhľade, tak hlavne na technickom stave. A to je dôvod, prečo je garáž na motorku v podstate nevyhnutnosťou.

Prvou možnosťou, ako ju zaobstarať, je kúpa alebo prenájom garáže v rámci mestských garážových kolónií, alebo ju zaparkovať v garáži u vášho domu. Nie vždy je to ale možné, a to hlavne s ohľadom na dostupnosť voľných garáží, alebo nedostatok priestoru vo vnútri garáže ...

Našťastie existujú aj iné riešenia, ktoré môžete zvoliť. Aké to sú? Betónová, plechová alebo plachtová garáž na motorku, z ktorých si každý typ stručne predstavíme:


Ste nároční? Práve vám je určená betónová garáž

Prvou možnosťou, na ktorú sa pozrieme, je to, že si garáž necháte jednoducho postaviť, alebo si ju rovno postavíte sami. Murovaná ani drevená variant však nie je ekonomicky príliš výhodná, nehľadiac na čas, ktorý stavba zaberie. Aj preto je lepšie využiť iné garáže na motorku. Ak stále hľadáte riešenie, skúste betónové garáže. Ide o stavbu pomocou modulov, ktorá je nielen rýchla, ale aj nenáročná, stále je však potrebné počítať s vyššími obstarávacími nákladmi.

Stavba potom spočíva v privezení hotového betónového modulu na miesto určenia a jeho osadenie na pätky či základové pásy. Už počas hodiny či dvoch tak máte garáž pripravenú.

Medzi hlavné výhody teda nepatrí ani tak cena, ako:
  • Rýchlosť stavby, mobilita
  • Možnosť umiestnenia kamkoľvek
  • Odolnosť a dlhá životnosť
  • Pestrý výber variantov a príslušenstva


Zlatá stredná cesta? Plechová garáž na motorku

Druhou možnosťou, ako ochrániť či zazimovať motocykel potom je obstaranie plechové garáže, ktoré sú dnes veľmi žiadané predovšetkým pre nízku cenu. Zároveň sú tiež mobilné a prakticky okamžite pripravené na užívanie. Skúsený kutil navyše zvládne montáž aj svojpomocne.

Rienšeie dostupné všetkým? Plachtová garáž na motorku

Zďaleka najjednoduchší a cenovo najvýhodnejšie je však obstaranie obyčajné plachtové kôlne / prístrešku. Ide totiž o ideálny garáž pre motorku. Svojpomocne ju zmontujete už za hodinu a pol, po demontovaní ju môžete jednoducho previesť sebou na chatu, kde môže slúžiť iným účelom. Kvalitné plachtové garáže majú navyše ochranu proti UV žiareniu, ktoré chránia vnútorný priestor pred prehrievaním a tým pádom aj citlivé časti motorky - kožené sedlo - pred poškodením vplyvom tepla ...