MagazínGaráž pre bezpečnosť a pohodlie

Hlavnou výhodou parkovanie automobilu v garáži je relatívna zabezpečenie auta aj jeho príslušenstva v garáži, čo vedie iste k predĺženiu celkovej životnosti vozidla.

28.4.2017
 
Hlavnou výhodou parkovanie automobilu v garáži je relatívna zabezpečenie auta aj jeho príslušenstva v garáži, čo vedie iste k predĺženiu celkovej životnosti vozidla.
 

Bezpečná garáž

Aby garáž bola bezpečným prístreškom pre auto, je potreba opatriť garážové vráta kvalitným zámkom, ktorý je vhodné doplniť aj kamerovým systém. Ak je garáž súčasťou domu, možno mnohokrát ľahko prekonať vstupné dvere a pohodlne vojsť do domu. A ak je garáž vo väčšej vzdialenosti od domu, jej kvalitné uzamknutie a kamerový systém, môže mnohé zlodejov odradiť.
 

Pohodlie predovšetkým

S kvalitným systémom zamykania dverí súvisí aj pohodlie. Ak si potrpíte na komfort, nebude sa nám chcieť pri každom vjazde či výjazde z garáže otvárať garážové brány ručne. Môže sa potom ľahko stať, že z lenivosti necháme stáť vozidlo mimo garáž, čo sa nám nemusí vyplatiť. Zaujímavejším a komfortným riešením je diaľkové otváranie garážových dverí.
 

Garáž a jej výhody

Oproti prístrešku na auto má garáž nespornú výhodu v možnosti uskladnenia náradia potrebného pre prevádzku automobilu, záhrady i domácnosti. Takže garáž môže fungovať aj ako dielňa. Z týchto dôvodov je vhodné zaobstarať garáž dostatočne veľkú, aby sme okolo auta mohli pohodlne chodiť a by sme ho pri práci v garáži-dielni nemuseli preparkovať von.
 

Čo pri robení garáže nezabudnúť

Teplo v garáži je príjemné, ale nie je tak nutné, ako perfektne vyspádovaná podlaha. Ak sa nám na podlahe v garáži bude zdržiavať voda stekajúca zo zaparkovaného vozidla, zvyšuje sa celková vlhkosť v garáži, čo neprospieva autu a poťažmo celému priestoru garáže. Vyspádovaná podlahy s odvodom vody do kanála, je teda nutnosťou.
 

Odporúčanie:

Pri plánovaní garáže nezabudnime na dostatok denného svetla, osvetlenie, elektrických zásuviek, prívod vody a efektívne naplánované úložné priestory.