MagazínHojdačky na záhradu pre odpočinok a zábavu

Hojdačky na záhradu sú skvelým doplnkom. Užijete si zábavu aj odpočinok sami alebo s celou rodinou. Na záhrade by nemali chýbať ani hojdačky pre najmenšie deti. Akú si vybrať? Kovovou alebo drevenou?

Hojdačky na záhradu sú skvelým doplnkom. Užijete si zábavu aj odpočinok sami alebo s celou rodinou. Na záhrade by nemali chýbať ani hojdačky pre najmenšie deti.

 

Akú si vybrať? Kovovou alebo drevenou?


Medzi obľúbený záhradný nábytok patrí tiež hojdačky na záhradu, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. V súčasnej dobe patrí medzi najobľúbenejšie hojdačky drevené. Môžete si vybrať lacné i luxusné, rozkladacie varianty.
 
Široký sortiment umožní vybrať si tiež rôzne farby konštrukcie, ale aj Podsedáky, tiež rôzne tvary a veľkosti hojdačiek. Líšia sa medzi sebou cenou aj kvalitou spracovania. Hojdačky z dreva sa hodí predovšetkým na chatu či chalupu. K modernej novostavbe si môžete vybrať dizajnové kovové hojdačky.
 

Ako vyberať hojdačky na záhradu?

V prvom rade je najdôležitejšie nosnosť. Sedačka hojdačky musí uniesť aspoň 250 kg. Takisto je dôležité, aby ste sa na hojdačku vošli všetci členovia domácnosti. Podstatná je veľkosť sedacej plochy, budete mať pri hojdaní väčší pocit istoty.
 
Ak máte na záhrade málo miesto, môžete si zaobstarať závesné hojdacie siete. Upevňujú sa medzi stromami alebo do vopred pripravenej konštrukcie. Aj tu je dôležitá nosnosť, kvalita materiálu. Niektoré hojdacie siete možno v konštrukcii uzamknúť, aby sa nehoupaly.
 
Nepodceňujte taktiež bezpečnosť, predovšetkým ak kupujete hojdačku na záhradu pre malé deti. Konštrukcia hojdačky musí byť stabilná a bezpečná. Dodržujte maximálnu hmotnosť dieťaťa a vyberajte aj podľa veku. Nehodí sa príliš najlacnejšie varianty, ktoré nemusia mať dostatočnú oporu. Do hojdačky na záhradu investujte rovnako ako do každého iného nábytku. Nemala by byť náročná na údržbu. Klasická hojdačka môže s dieťaťom rast po niekoľko rokov s dieťaťom.