MagazínInfra panely: kúrenie šetrné k vašej peňaženke a zdravie

Vykurovacie infra panely vytvárajú sálavé teplo, ktoré sa roznáša po miestnosti rovnomerne. Nie je nutné tak miestnosť prekurovať ako u konvenčného kúrenia a nedôjde tak k zbytočným stratám. Akonáhle sa miestnosť vyhreje, termostat vypne panel a potom je miestnosť vykurovaná naakumulovaným teplom nasiaknuté murivo, strop, podlaha aj ďalšie predmety. Vykurovacie panely tak fungujú 8-9 hodín z 24 hodín. Spotreba postupom času rapídne klesá.

Infra panely vytvárajú sálavé teplo, ktoré sa roznáša po miestnosti rovnomerne. Nie je nutné tak miestnosť prekurovať ako u konvenčného kúrenia a nedôjde tak k zbytočným stratám. Akonáhle sa miestnosť vyhreje, termostat vypne panel a potom je miestnosť vykurovaná naakumulovaným teplom nasiaknuté murivo, strop, podlaha aj ďalšie predmety. Vykurovacie panely tak fungujú 8-9 hodín z 24 hodín. Spotreba postupom času rapídne klesá.
 

 

Infra vykurovanie šetrí vaše zdravie

Často sa stretávame s otázkou, či sú infra panely škodlivé nášmu zdraviu. Infračervené vlny sú odborne nazvané teplo a vydáva je každé teleso, ktoré vydáva teplo. Infra panely vydávajú teplo o rovnakej vlnovej dĺžke ako slnko, preto sa môžete cítiť, ako na slniečku.
 
Taktiež má infra kúrenie vplyv na naše zdravie vďaka tomu, že vyhrievajú múry a plesne, ani huby nemajú šancu sa v miestnosti množiť. Infračervené lúče blahodárne pôsobí tiež na bolesť chrbta, reumatické ťažkosti aj pri chrípke a prechladnutí.
 
Aby vám infra panel správne vykúril miestnosť, je dôležité spočítať si najskôr, koľko je potreba zaobstarať panelov. Predajcovia často ponúknu panel s oveľa nižším výkonom, než daná miestnosť potrebuje, potom vám nezostáva, než si kúpiť ďalšie. Spoľahlivá technológia zabezpečuje, že vám infra panely budú fungovať desiatky rokov, bez poruchy. Rovnako nie je potrebné zaobstarať pravidelnú revíziu.
 

Výhody používania infra panelov:

  • úspora nákladov na kúrenie
  • rovnomerný ohrev miestnosti
  • zabraňujú šíreniu plesní a húb
  • pôsobí na vaše zdravie
  • nešíri sa vzduchom veľké množstvo prachu
 
Infražiariče využijete aj na terasách, k vykúrenie dielne či garáže, pre pivnice, suterény, ale aj do zimnej záhrady, vo wellness centrách, v šatniach, v komerčných budovách, a pod.