MagazínJe lepší murovaný krb alebo záhradný gril?

Blíži sa leto a sezóna grilovanie. Rozhodujete sa medzi ľahkým prenosným grilom alebo murovaným krbom?

 
Blíži sa leto a sezóna grilovanie. Rozhodujete sa medzi ľahkým prenosným grilom alebo murovaným krbom?
 

Záhradný krb

Záhradný krb je ťažšie a oveľa rozmernejšie zariadenie vhodné na grilovanie alebo napríklad pečenie a údenie. Kurivo môže byť drevo, uhlie alebo brikety. Krby sa stavajú z tehál, kameňa, kovov, keramiky alebo sú obľúbené betónové krby.
 

Prenosný gril

Prenosný gril je ľahký, najčastejšie kovové zariadenie, ktoré je ľahko prenosné. Grilovať môžete na záhrade, pri vode aj na terase alebo na balkóne. Ako palivo sa používa drevené uhlie, brikety a alebo plyn. Do domácnosti si môžete zaobstarať elektrický gril.
 

Vyberajte zariadenie na grilovanie podľa priestoru

Záhradné krby majú vyššiu hmotnosť, s tým je potreba pri obstaraní krbu počítať. U stavebnicových systémov je váha okolo niekoľko sto kilogramov. Pre betónový krb potrebujete priestor široký 1 - 1,5 m, a hĺbka krbu by mala byť min. 0,6 m. Výška krbu je až dva metre.
 
Prenosný záhradný gril nie je náročný na priestor a môžete ho ľahko uskladniť v záhradnom domčeku alebo garáži. Je možné ho použiť na malej záhradke, terase aj balkóna. Je potrebné dodržiavať protipožiarne zásady.
 

Vyberajte zariadenie na grilovanie podľa frekvencie používania

Ak chcete grilovať len občas a gril radšej uložíte v garáži a nechcete ho ako dekoračný prvok do garáže, potom jednoznačne zvoľte gril. Ak chcete vybudovať letnej kuchyni alebo mať trvalé zariadenie na grilovanie, potom je vhodné vybrať si záhradný krb. Záhradný krb ako stavebnicový systém ozvláštni večer. Grilovanie sa stane veľmi príjemnou a vyhľadávanou záležitosťou. Krb bude vítaným doplnkom záhrady či pergoly.