MagazínMarkízy pre dom a záhradu

Vadí vám slnečné lúče? Vďaka markíze už nebudú. Ponuka markíz je bohatá. Ak chcete tráviť čas na terase alebo na záhrade, markízy vám to umožní.

Vadí vám slnečné lúče? Vďaka markíze už nebudú. Ponuka markíz je bohatá. Ak chcete tráviť čas na terase alebo na záhrade, markízy vám to umožní.
 
 

 

Vonkajšie markízy

Markízy môžete inštalovať na balkón, na terasu i záhradu. Vonku zaistí príjemný tieň a v interiéri tiež prívetivejšie podnebie, najmä v horúcich letných dňoch. Pomáhajú regulovať množstvo slnečného žiarenia, ktoré dopadá na fasádu domu. Markízy možno podľa potreby zasúvať tak, aby vám v prípade potreby nebránili vo výhľade do okolia.
 

Markízy sa delia podľa typu konštrukcie na:

  • otvorené
  • kazetové
  • polokazetové
  • výsuvné
  • sklopné
 
Otvorené markízy - nemajú nijako krytú konštrukciu ani látku. V zasunutom stave je potrebné ich chrániť proti znečisteniu a zmoknutiu. Možno si zaobstarať otvorené markízy s oceľovým nosným profilom i bez. Markízy bez nosného profilu sú najlacnejšie riešenie. Oproti markíze s nosným profilom sú oveľa menšie.
 
Markízy s nosným profilom sú tuhšie a majú lepšiu stabilitu. Na nosný profil sú pripevnené hliníkové ramená, navíjací mechanizmus a kotviace konzoly. Tieto markízy je možné inštalovať na stenu aj do stropu, sú vhodné aj na terasy.
 
Kazetové markízy - najluxusnejší typ markíz. Majú dokonalé konštrukčné riešenie. Základ konštrukcie tvoria samonosná kazeta do ktorej sú umiestnené všetky prvky markízy. Po zasunutí do kazety je chránená látka, ale aj ramená markízy. Kazety sa vyrába z hliníkových zliatin.
 
Polokazetové markízy - kombinuje vlastnosti kazetové a klasické markízy. Nosnú časť tvorí oceľový profil, na ktorom je uchytená kotviace konzoly a ramená. Pri zatiahnutí markízy do kazety je chránená iba navíjací hriadeľ s látkou. Markíza polo-kazetová je lacná a má ľahkú konštrukciu. Markíza má veľmi elegantný vzhľad.