MagazínMestský mobiliár, a čo všetko do neho patrí?

Mestský mobiliár zahŕňa celý rad vybavenie pre mestá a obce a pohodlie občanov. Ide o prvky verejného priestoru, ktoré pomôžu dotvoriť príjemnú atmosféru ulíc i parkov.

Mestský mobiliár zahŕňa celý rad vybavenie pre mestá a obce a pohodlie občanov. Ide o prvky verejného priestoru, ktoré pomôžu dotvoriť príjemnú atmosféru ulíc i parkov.
 

 

Čo všetko patrí do mestského mobiliáru


Zastávky a fajčiarne

Autobusové zastávky sú v mnohých dizajnoch a rôznych rozmeroch. Cestujúci ochráni pred dažďom, snehom, silným vetrom aj prudkým slnečným žiarením. Súčasťou môžu byť integrované lavičky, možno ich tiež využívať ako fajčiarne, kedy je súčasťou tiež integrovaný popolník. Sú úplne neúdržbové, navyše sa v nich nedržia mach, nehrozí korózia.
 

Prístrešky na bicykle

Prístrešky na bicykle sú vhodné pre parky, k hotelom, ale aj do centra mesta, kde si môžu cyklisti koleso ľahko odložiť. Prístrešky na bicykle ochráni kolá pred nepriaznivým počasím. Sú prispôsobené tak, aby sa dalo koleso ľahko uzamknúť.
 

Lavičky

Jedným z najdôležitejších segmentov mobiliáru sú lavičky. Pre občanov sú vítaným spôsobom odpočinku. Umiestniť ich možno do parkov, verejných záhrad, pred domami, na detské ihriská i na námestí. Na výber je niekoľko miestne prevedenie, materiál je drevo, kov alebo kombinácia oboch.
 

Prístrešky na popolnice

Skoncujte s nepríjemným pohľadom na zapáchajúce popolnice. Riešením sú prístrešky na popolnice. Tie môžu byť čiastočne alebo úplne kryté a nenaruší tak vzhľad okolia. Prístrešky na popolnice majú príjemný dizajn, navyše popolnice skryjú pred vandalmi, nepriaznivým počasím. Výhodou je úplná bezúdržbovosť a dlhá životnosť.
 

Informačné a reklamné tabule

V mestách je potrebné mať tiež informačné a reklamné tabule, najrôznejšie úradné dosky a vitríny. Tabule môžu mať jednostranné či obojstranné zasklenia.
 
Výhodou mobiliáru by mala byť dlhá životnosť, jednoduchá montáž a demontáž, mobilita a samozrejme vhodný pomer kvalita / cena.