MagazínModerné bývanie v modulovom dome

Kto by nechcel bývať moderne, pekne, čisto, ekologicky i ekonomicky zároveň. Dnešné možnosti sú tak pestré, že aj kvalitné bývanie nemusí byť otázkou mnohých miliónov, ale najmä dobrého výberu.

27.4.2017
 
Kto by nechcel bývať moderne, pekne, čisto, ekologicky i ekonomicky zároveň. Dnešné možnosti sú tak pestré, že aj kvalitné bývanie nemusí byť otázkou mnohých miliónov, ale najmä dobrého výberu.
 

 

Perfektné riešenie moderného bývania

Bývanie v modernom háve predstavuje modulárny dom. Jedná sa o dômyselne koncipované jednotlivé moduly, ktoré možno vzájomne prepojiť. Avšak ani to nie je nutné. Modulový dom má premyslene zorganizovaný priestor, ktorý možno plne zaradiť do kategórie bývania pre náročných za veľmi priaznivú cenu. Jednotlivé moduly domu sú síce neveľké, ale ich vzájomným prepojením svoje bývanie podľa potreby zväčšíme či zmenšíme.
 

Slobodné bývanie

Tento termín nepredstavuje bývanie bez partnera či detí. Ide o spôsob bývania, pri ktorom je dom energeticky sebestačný. Je veľkou výhodou, že práve modulárny domy sú uspôsobené slobodnému spôsobu bývania. Možno ich ďalej podľa potreby vybaviť solárnymi panelmi, fotoelektrickými elektrárňami alebo tiež čističkou odpadových vôd, ale zároveň je možné napojiť aj na existujúce inžinierske siete.
 

Stavba modulárneho obydlia

Modulárny dom nepotrebuje pre svoje umiestnenie budovať základovú dosku. Stavebný systém KLIK-UP vyniká svojou jednoduchosťou pri montáži. Všetky komponenty systému sú recyklovateľné a zdravotne nezávadné. Stavebný systém KLIK-UP vychádza z klasickej stĺpikové konštrukcie, ktorá umožňuje stavať zároveň stĺpiky a izoláciu. Tie sú spojené špeciálnymi zámkami a polyuretánovým lepidlom.
 

Systém KLIK-UP

Statika modulárnych domov KLIK-UP vyhovuje platným normám v SR. Systém vyniká svojou jednoduchosťou a ľahkou dostupnosťou štandardu pasívnych domov. Pri systéme KLIK-UP sú minimalizované tepelné mosty a ľahko dosiahnuteľná vzduchotesnosť celej stavby. Navyše systém umožňuje skryté vedenie káblov a trubiek v stenách.
 

Tip:

Systém modulárneho bývanie je bývanie pre náročných užívateľov a svojím inovatívnym riešením stavby predstavuje rýchle a vysoko kvalitné riešenie bytovej situácie v príjemnom prostredí. Výhodou modulárneho bývanie je, že ak doslúži, dá sa celá stavba úplne ekologicky recyklovať.