MagazínModerné záhradné hojdačky pre deti i dospelých

Hojdanie vás upokojí, uvoľní napätie a navodí kľud a pohodu. Hojdačka je ideálny relaxácie pre deti i dospelých.

Hojdanie vás upokojí, uvoľní napätie a navodí kľud a pohodu. Hojdačka je ideálny relaxácie pre deti i dospelých.
 

 

Záhradná hojdačka poslúži deťom i dospelým

Nielen záhradný nábytok, ale aj záhradné hojdačky podliehajú módnemu diktátu. Nečakajte pri výbere vratké konštrukcie, naopak si môžete zaobstarať jedinečné dizajnové kúsky. Pri robení hojdačky je najdôležitejšia bezpečnosť. Drevené záhradné hojdačky majú masívne konštrukciu, pre najmenších sú vhodné taktiež plastové. Pre deti trpiace hyperaktivitou môže byť skvelým terapeutickým cvičením hojdanie v sieti či hojdačke.
 

Hojdačky s pevnou konštrukciou

Pri výbere záhradné hojdačky si môžete vyberať z celej rady štýlov. Okrem materiálu môžete vyberať tiež rôzne spôsoby zavesenia lavice, kedy sa zameriate na stabilitu hojdačky.

Hojdačku nekupujte ak:
  • má nestabilné konštrukciu
  • skrutky nedrží pevne
  • spoje nie sú bytelné
 
Kvalitná stojaca hojdačky by mali mať vyššiu nosnosť, kedy na ne môže zasadnúť tiež viac osôb a hojdačka zostane spoľahlivá. Hojdačku treba vyberať aj podľa možnosti umiestnenia a teda veľkosti dvora či záhrady.
 

Dizajnové hojdačky

Pri nákupe záhradnej hojdačky sa môžeme riadiť tiež moderným dizajnom. Najobľúbenejšie sú hojdacia lavica. Závesné hojdačky si vďaka modernému vzhľadu a materiálom získavajú na obľube u rodín s deťmi. Hojdačku môžete zavesiť v altánku, medzi dvere alebo si môžete kúpiť špeciálny stojan. Výhodou je veľké množstvo farieb, vzorov a tiež zaujímavých konštrukcií.
 

Závesné kreslá

Ďalším obľúbeným výrobkom na hojdanie je závesné hojdacie kreslo. Upevníte ich na konštrukciu alebo majú svoju stabilnú pevnú oporu. Rovnako je možné pripevniť na konáre stromov alebo na trám. Nejde o nijaké novinky, ale aj o zaujímavé kúsky, ktorými vybavíte terasu či dvor. Vybrať si môžete z mnohých modelov.