MagazínMontované domy Exklusiv

Montované domy série Exklusiv představují chytré řešení moderního bydlení či rekreace. Domy série Exklusiv lze využívat celoročně a díky použitým technologiím je lze směle označit za nízkoenergetické.

20.9.2017
 
Montované domy série Exklusiv představují chytré řešení moderního bydlení či rekreace. Domy série Exklusiv lze využívat celoročně a díky použitým technologiím je lze směle označit za nízkoenergetické.

Variabilita
 

Pri oboch variantoch domov možno po dohovore s projektantom zmeniť dispozícii okien, dverí či priečok a tým získať bývanie ušité priamo na mieru užívateľa.
 

Technológia
 

Konštrukcia domu je doplnená sendvičovým izolovaným panelom SIP. Ten je vyrobený z OSB dosiek s izolačným polystyrénovým jadrom zo samozhášlivého polystyrénu. Tak vznikne veľmi tuhý, odolný a pevný panel. 
 

Doprava
 

Dom je dodávaný ako stavebnica a dopravca ho umiestni na určené miesto na paletách. Je potrebné, aby zákazník zabezpečil pre dopravcu dostatočne pevnú komunikáciu pre príjazd nákladného vozidla s vlekom a stavebným žeriavom.
 

Montáž
 

Dom si možno zmontovať svojpomocne, ale si tiež možno spolu s domom objednať aj jeho montáž Na kľúč.
 


Variant Exklusiv M
 

Celoročný dom Exklusiv M má rozmer 7x4m. Pričom na ploche 28m2 je priestor pre obývaciu izbu s kuchynským kútom, spálňu aj kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC. Vstup do domu cez úplne zastrešenú terasu je riešený cez francúzske okno. Úplne krytá terasa o pôdoryse 22m2 prakticky rozširuje úžitkovú plochu domu. Dom je veľmi vhodný najmä na rekreačné účely alebo ako odlúčená pracovňa. Môže však tiež vyhovovať slobodným ľuďom či mladým párom.
 
Variant Exklusiv L
 

Dispozícia celoročného montovaného domu Exklusiv L vychádza zo základnej koncepcie varianty Exklusiv M. Tento dom má pôdorys takmer 69m2 pričom 44m2 zodpovedá obytnej ploche domu a 25m2 zaberá nezastrešené terasa. Po vstupe do domu cez terasu vojdete do hlavnej obytnej miestnosti a z tej po oboch stranách do ďalších dvoch izieb, ktoré možno využívať ako spálňu či detskú izbu alebo pracovňu. Dom má dve kúpeľne s toaletou a sprchovacím kútom. Zastrešením terasy možno veľmi zdvihnúť komfort bývania v dome.